1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işveren vekili hangisidir? fabrika müdürü mü yoksa imza yetkisi olan muhasebe müdürü mü?

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Kaan PASTIRMACI tarafından 6 Mart 2015 başlatılmıştır.

1. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Olay işveren vekilini aramaya geldi mi zaten noter onayı atama yazısı vs... yoksa en baştaki kimse o dur. Fiiliyata bakalım. Bir çalışana emir veren kişi kimse, sorduklarında "aha sorumlu şu adam" dediler mi işveren vekili o dur. Olmasa dahi o dur. Nasıl ki belgesi yetmediği halde ölümlü bir iş kazasında C sınıfı uzman yargılanıyorsa resmi belge olmadığı durumlarda işyerindeki en sorumlu kişi işveren vekili olacaktır dolaylı yoldan. Hiç mi bir çalışanın izin kağıdını imzalamamış hiç mi yetkili olduğunu gösteren bir faturaya kaşe imza basmamış vs.. vs.. . O zaman o kişi o dur. SEÇİLMİŞ KİŞİ O DUR :) O nu bulun ve tespit defterinizi güvenle imzalattırın :)
  2. Kaan PASTIRMACI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    101435
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yorum efsane olmuş:D
  3. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Bu tarz olayları ben de yaşıyorum adam rahat herşeye imza atıyor iş tespit defterine geldi mi " Patron şehir dışında" oluyor hep. Yok öyle bir şey adam sana gelip "Müdürüm 43 numara ayakkabı lazım" diyosa sen de ayakkabısını verip imza atıyorsan altına, Adam hastaneye gideceği zaman izin kağıdını imzalıyorsan vs.. vs.. bu kadar direnmenin manası nedir ama anlatamıyorum. Adamın vicdanı ve egosu "EVET BEN MÜDÜRÜM" demek istiyor ama içindeki korku "HAYIR BEN SIRADAN BİR ÇALIŞANIM" diyor. Nasıl bir iş bu bizim iş hakkaten anlamadım işveren vekilleri renkten renge giriyor bu durumdan :)