1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işveren vekili

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve samet tunca tarafından 21 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. samet tunca İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  merhaba. İşveren vekilinin iş yerinin tümünün yönetiminden sorumlu olmasımı gereklidir. örneğin insan kaynakları müdürü işveren vekili olabilirmi.
 2. Mehmet Arslanbaba İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  47692
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  (2) İşveren adına hareket eden, işin ve işyerinin yönetiminde görev alan işveren vekilleri, bu Kanunun (6331) uygulanması bakımından işveren sayılır.

  Tümünün yönetiminden sorumlu olma şartı yok. Örneğin işverenin atadığı, şirketi temsile yetkili herhangi bölüm yöneticisi olabilir.
 3. samet tunca İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  teşekkürler
 4. Nilcan Parlak Sütcü İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  48011
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Merhaba,

  Ben de benzer bir konu soracağım. İşyerine bağlı olmayan kardeş şirketten birisi işveren vekili olarak atanabilir mi? Örneğin; X holdinginin genel müdürü açılan bir X otomotiv şirketinde de (SGK sı X holdingten yapılıyor, X otomotivden değil) işveren vekili olarak atanabilir mi? Aynı holdinge bağlı, firma ismi aynı ama sigorta numaraları farklı olan firmalar.