1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işverene iş güvenliği eğitimleri verilmeyecekmiş

Konusu 'İşletmelerde Eğitim ve İletişim' forumundadır ve Orkun Dalyan tarafından 6 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    İşverenlerin iş güvenliği eğitimleri kapsamı dışında olduğu bilgisini aldım Alo 170'den. Tabi ki bilgi oradan gelince çok inanamadım. Kayıt oluşturttum, abilerim ablalarım incelediler ve evet 6331 sayılı kanunda işveren sadece hükümleri yerine getirme kapsamında. Yani işveren sahada işini teftiş ederken başına bir şey düşüp ölse, gelen müfettiş bu işveren onun için sağlık raporu, eğitim, zimmet formu vb. gereklilikleri sormayacaklar (mış) ? ? ?
  2. Serkan Sü İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gemi İnşa A.Ş.
    ya, dedimdi di mi?
  3. Eda BİLGİN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    126568
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    DAP
    Bu başından beri böyleydi. Hani sadece kendi namına çalışanların İSG ile ilgili hiçbir zorunlulukları yok ya ordan da anlaşılıyor zaten. tabi doğru değil ama aklıma da gelmiyor değil hani işverenler kendini tehlikeye atıp güvensiz gezmezler diye mi böyle karar alındı :p yani onların canı kıymetli, kıymetsiz olan işçilerin sağlığı ve canları korunma ihtiyacı olan da işçiler...
  4. İşveren kendine sigorta yaparsa o zaman eğitim, zimmet, sağlık raporu vb. yükümlü oluyor.