1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işyeri hekimi reçete

Konusu 'İşe Giriş ve Periyodik Muayeneler' forumundadır ve Gizem Bir tarafından 11 Eylül 2013 başlatılmıştır.

1. Erdoğan FİDAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    000359
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Sağlık Personeli
    Ali Osman Bey merhaba,
    Mevzuata dayandıramam ama 20 yıldır Sağlık Memuruyum hep öyle oldu.. Yılbaşında protokol no "1"den başlayıp devam ediyor.
  2. ALİ OSMAN GÜLER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    302629
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Sağlık Personeli
    çok teşekkür ederim erdoğan bey
  3. perwin_ay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Merhabalar,Erdoğan bey. Ben anlamadın . Tutalım, protokol defteri bitmedi, ama 31.aralık bu gün. Yaın 01 ocak ve ben protokol defterimi BİTMESE DAHİ tekrar 01 den mi başlıyorum? Mesela , son numara 75dir, ama 01 ocak olduğu için 76 deyil,01 diye numaralandırıyorum. Doğru mu anladım ? Birde ikinci sorum. Örneğin nisan ayındayız, ve defter bitti. Yeni protokol defteri alıyorum ve numaralandırma devam etmeli miyim, yoksa 1 den başlıyorum ?
  4. bencaglayan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Buradaki her yılın başında no 1 den başlamasının mantığı şu sekildedir.
    2014 yılında defter 2014/1
    .
    .
    .
    2014 yılı sonu 31 aralık 2014/75
    Yıl 2015 olduğunda 2015/1 olur
    Yani 2014 yılı içinde 75 sayfa düzenlenmiştir anlamındadır. Yeni yılda 1 den başlamasında ki mantık budur.Genelde kimse başına yılı yazmadığından kafa karışıklığı oluşturması normaldir.
    Noterler karar defteri tasdik ettirdikten sonra, bu yıl sonu yada ara tasdikte olabilir.Yeni bir yıl için hep 1 den başlar. Mantığı ilgili yılın kullanılan 1 sayfadan başlayan sayfa sayısını anlatır.
  5. perwin_ay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Sayın bencaglayan, cevabınız için teşekkür ediyorum. Fakat bizde sayfa deyil, protokol numarası var. Her hasta geldiğinde protokol numarası sırasıyla alıyor, ve reçete kağıdına o numara yazılıyor. Defterin sayfası değil, protokol numarasını kast ediyordum. mesela 31 aralık 2014 son hasta 612 numaralıydı. ertesi gün 01.01.2015 -de yeni gelen hastaya hangi numara yazacağım ? 613 mü 01 mi ? defter kendisi daha bitmediği halde .. yoksa yeni defter alınıp , dediyiniz kimi 01 den başlanmalı?
  6. bencaglayan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    01.01.2015 te yeni gelen hasta için 01 yazmanız gerekir. Çünkü protokol defterinde 2014 yılına ait 01 den başlayan sayı 2014/612 le bitmiş olmakta ve 2015 için 2015/01 olarak başlatmanız gerekir. Anlamı şudur: 2014 yılı içinde 612 kişi ile devlet adına sağlık protokolü yapmışsınız. Eğer devam etseydi ne olurdu? Her yıl ne kadar protokol yaptığınızın sayısal karşılığı, istatiksel olarak bilinemezdi. Örneğin; 1975 yılında bir doktor 1975/1 olarak protokol sayısı başlatsaydı ve siz bugün belki de 1975/1098377 kişi protokol sayısı yapmış olurdunuz. İstatiksel olarak baktığında 1976 yılında veya 2014 yılında ilgili yıla düşen kişi ile yapılan protokol sayısı bilinemezdi. Yaptığınız protokol hangi yılda iseniz o yılın 01 sayısıyla başlar, defterin sayfasının bitip bitmemesi önemli değil.
  7. perwin_ay İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Çok çok teşekkür ediryoum, herşey anlaşıldı benim için. :) İyi çalışmalar.
  8. utaci İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    111
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    arkadaşlar merhaba

işyeri hekimi olarak calıstıgımız iş yerınde
    sozlesme yaptığınız işyeri hizmet satın alarak yaptırdığı işlerde calısan işçilere reçete yazabılr mı
    mesala
    tekstıl fabrıkası var ve bu işletme sahibi temizliği başka bır fırmaya yaptırıyor.
    temizlik işcıleri fabrıkada çalışıyor ama başka bır fırma elemanı.
    gıbı

tsk
  9. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Yazabilirsiniz.
  10. trapezuslu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aynı sicil altında değilse yazarsınız ama eczaneden vermezler. Yanlızca isg katipten sözleşme yaptığınız sicile reçete yazabilirsiniz.
  11. Tehlikeli bir iş yerinde görev veilmiş bir isg uzmanı o işyerinde isg katip ataması olmadan ihtar çekebilir mi bilginiz var mı?