1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işyeri hekimi sınavı itiraz edilecek sorular / 21 aralık 2013

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Muhammed Ali tarafından 22 Aralık 2013 başlatılmıştır.

1. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar A-B-C İşgüvenliği Uzmanlığı ve İşyeri hekimi sınavları

Hepimiz için Geçiş olsun

Sınav Demek ekstra STRES demek...

emek demek,

zaman demek,

para demek .

EN ÖNEMLİSİ NEDİR?

1 HAKKIN GİDİCEK demek

İTİRAZ edebileceğimiz soruları sınav sorularının açıklaması ile beraber süratlı bir şekilde akademi hocalarınızın görüşlerini de alarak burada paylaşmanız.

ŞUNDAN KİMSE KORKMASIN

Ya soru iptal olursa benim puan yanar , böyle birşey yok.

KİMSENİN PUANI YANMADI HERKESE +1 OLARAK DÖNDÜ.

SINIRI 70 PUANI GEÇSENİZ DAHİ İTİRAZ ETMEK LEHİNİZE OLACAKTIR.

ÇÜNKÜ ;

ÇSGB NİN SAĞI SOLU BELLİ OLMAZ

DOĞRUYU İŞARETLEDİM DERSİNİZ 73 beklersiniz

BİR BAKMIŞSINIZ 69 GELMİŞ 68 GELMİŞ 67 GELMİŞ.

Şimdi itiraz için kafa yorma zamanı.

İtiraz edilen her soru için 10 TL ödüyoruz.

İtiraz edeceğin 5 soru için 50 TL ödemekmi karlı yoksa

kılpayı sınavı kaybedip 1 ay emek , para, zaman vermekmi ??

Stresi cabası

KARAR SİZİN...
    MESLEKTE BİRLİKTELİK BURADA BAŞLAR...

Buna paralel A -B ve C içinde konu açıyorum.

21 ARALIK SINAVI İTİRAZLAR
    A sınavı itiraz edilecek sorular / 21 aralık 2013
    B sınavı itiraz edilecek sorular / 21 aralık 2013

C sınavı itiraz edilecek sorular / 21 aralık 2013
    Işyeri hekimi sınavı itiraz edilecek sorular / 21 aralık 2013
  2. gilgin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşım, özellikle size ve Erkan Beye teşekkür ediyorum, sınav öncesi ve sonrası güzel çabalarınız için...
  3. Bedriye Binbaşıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Muhammed Ali Bey,
    Ağustos sınavında yine bu yönde hızlıca organize olmamızı sağladınız..Sayenizde iptallerden 3 soru işime yaramıştı ( 6 soruya itiraz etiştim ) ve 76 alıp sınavı geçmiştim.
    Yarın yine sorular yayınlanınca her kategori için A-B-C hızlıca organize olup buradan paylaşımda bulunmak çok faydalı olacak.
    Yine sizin önderliğinizde bunun da üstesinden geleceğiz inşallah.
    Her şey için yürekten teşekkürler.
    Allah razı olsun, her türlü çok emek verdiniz.
  4. Tuncay Aydın Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Antalya
    Sertifika Numarası:
    38443
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    KAMU-05070785451
    GEÇMİŞ OLSUN ARKADAŞLAR.İNŞALLAH HERKES MUVAFFAK OLUR..
  5. tuba kaftancıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Kıymetli yol arkadaşlarım, işyeri hekimliği B kitapçığındaki 91 numaralı soruya hekim arkadaşlarımın bir bakmasını rica edeceğim.
    Kitapçık B, Soru 91 !

Sıcak ortamda bulunan kişilerde ortaya çıkan sağlık sorunları için yanlış olan ifade aşağıdakilerden hangisidir ?
    a) Isı krampının asıl nedeni potasyum eksikliğidir.
    b) Sıcaklığa bağlı sağlık sorunlarının en ağır tablosu sıcak çarpmasıdır.
    c) Sıvı ve elektrolit kaybına bağlı olarak kişinin gün sonunda kendini yorgun hissetmesi ısı yoğunluğu olarak isimlendirilir.
    d) Terleme sonu olan dehidratasyonun en hafif olduğu durumlarda ortaya çıkan tabloya ısı krampları denir.

Cevap anahtarında doğru cevap D olarak verilmiş, ancak : ben "ısı yoğunluğu" teşhini hiç duymadım, görmedim; ısı kramplarında hastalara NaCl verilir, potasyum değil; terleme sonucu olan dehidratasyonu en hafif olduğu durumlarda ortaya çıkan tablo da sıcak ödemidir...

bu konuda beni aydınlatır ve bilgilendirirseniz sevinirim.

http://web.firat.edu.tr/myildiz/konular/sicakhastaliklari.html
  6. tuba kaftancıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Kitapçık B, Soru 33 ! Doğru cevap D

yine sıcaklık sorusu :

Sıcak ortamın meydana getirdiği olumsuz etkilere karşı alınması gereken aşağıdaki koryucu önlemlerden hangisi yanlıştır ?

a) Çalışma ortamında ısı kaynaklarının azaltılmaya çalışılmalı, ısı yayan cihaz ve düzenekler uygun yöntemle çevreden ayrılmalıdır.
    b) Sıcağa uzun maruziyette, çalışanlara su ve tuz dengelerini sağlamak üzere, yeterli sıvı ihtiyacını gidermek için tedbir alınmalıdır.
    c) Ortamın sıcaklık düzeyine göre çalışanların is temposunu yavaşlatmak veya istirahat sürelerini azaltmak gereklidir.
    d) Yüksek sıcaklığa bağlı sağlık sorunlarından korunmak amacı ile alınabilecek tıbbi önlemler arasında, işe giriş muayenesinde sıcak ortamda çalışması sakıncalı olabilecek kişilerin bu ortamlarda çalışmalarının önlenmesi yer almamaktadır.

Eğer durum bu ise sıcak ortamda çalışanların istirahat sürelerini derhal azaltın ????
  7. tuba kaftancıoğlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    her iki soruya da itiraz ettim, hayırlı olsun ...