1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işyeri hekimi sertifika güncelleme /yenileme eğitimleri

Konusu 'İşyeri Hekimi Bilgi Sistemi' forumundadır ve Gizem Bir tarafından 19 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. Gizem Bir İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Merhaba,
  Son duruma (yönetmeliğe göre) işyeri hekimliği sertifikası için güncelleme eğitimi hala var mıdır ,varsa kaç yılda bir yapılacaktır?
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Uzman ve diğer sağlık personeli 5 yılda 1 yenileme eğitimleri var.İşyeri hekimleri için böyle bir hüküm yok.
 3. Gizem Bir İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  tesekkurler
 4. menot İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
  Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi/Sayısı:29.12.2012/28512
  İşlenen son değişiklik: 11.10.2013/28792

  Yenileme eğitimleri
  MADDE 27 – (1) İş güvenliği uzmanı ve diğer sağlık personeli belgesi sahibi olan kişilerin, belgelerini aldıkları tarihten itibaren beş yıllık aralıklarla eğitim kurumları tarafından düzenlenecek yenileme eğitim programlarına katılması zorunludur.
  (2) (Değişik:RG-11/10/2013-28792) Yenileme eğitim programlarının süresi iş güvenliği uzmanlığı belgesi sahibi olanlar için 30 saatten az, diğer sağlık personeli belgesi sahibi olanlar için 18 saatten az olamaz. Bu programlar, yüz yüze eğitim şeklinde uygulanır ve programın içeriği ile programda görevli eğiticilerin nitelikleri Komisyonca belirlenir.

  İŞYERİ HEKİMİ VE DİĞER SAĞLIK PERSONELİNİN GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK
  Yayımlandığı Resmi Gazete Tarihi/Sayısı: 20.07.2013/28713
  İşlenen son değişikliğin yayımlandığı R.G.: 18.12.2014/29209

  Yenileme eğitimleri
  MADDE 34 – (Mülga:RG-18/12/12014-29209)

  Her ne kadar İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK'te diğer sağlık personeli belgesi sahibi olanlar için 18 saatten az olmayacak biçimde yenileme eğitiminden söz edilse de İŞYERİ HEKİMİ VE DİĞER SAĞLIK PERSONELİNİN GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK'te 18.12.2014'te yapılan değişiklikle işyeri hekimleri ve diğer sağlık personeli için eğitimlerinin yenilenmesi hususundaki yönetmelik maddesi iptal edilmiş görünüyor.

  Mevcut duruma göre işyeri hekimi ve diğer sağlık personeli için yenileme eğitimi zorunluluğu bulunmuyor.