1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yürürlükte Işyeri hekimi ve diğer sağlik personelinin görev, yetki, sormlk ve eğtmleri hak. yön.değişikliği

Konusu 'Mevzuat Kütüphanesi' forumundadır ve Fatih Orkun ÇEÇEN tarafından 18 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    MADDE 25 – Aynı Yönetmeliğin 41 inci maddesi madde başlığı ile birlikte aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.
    “Yetkilerin askıya alınması, iptali ve itiraz
    MADDE 41

(8) Bu Yönetmelik uyarınca kişi ve kurumlara uygulanan yetki belgesinin askıya alınması veya iptaline ilişkin
    itirazlar, işlemin tebliğ tarihinden itibaren en geç 10 iş günü içinde Genel Müdürlüğe yapılır. Bu süreden sonra yapılacak
    itirazlar dikkate alınmaz. Kesinleşen yargı kararı ile belgesi askıya alınan işyeri hekimleri, bu maddede belirtilen itiraz
    hakkından yararlanamazlar.”
  2. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18410
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşin ciddiyetsizliği buradan belli 18 Aralık ta yenisini yayımlıyorlar, bir gün sonra efendim biz bi yerde sehven hekim yönetmeliğine uzman yazmışız pardon!!!
    Bu duruma ne denir artık bilmiyorum:sinir::sinir::sinir::sinir::sinir::sinir:
  3. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18410
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Leyla hanım çok haklısınız, bu çok açık bir konu hekimler tam süreli 12 bin TL'ye çalışmıyorlardı, şimdi durum ne olur artık.
    Lütfen biri bana hekimlerin süresi neden arttı hata ve hatta diğer sağlık personelinin neden çok uçuk katsayılara çıktı açıklasın, anlamakta güçlük çekiyorum. o_O

255 kişi olan bir fabrika düşünelim çok tehlikeli sınıfta;

ESKİ; YENİ;
    İGU: 51 saat İGU: 51 saat
    İYH: 34 saat İYH: 64 saat Arkadaşlar bunlar aylık rakamlar !
    DSP: 51 saat DSP: 85 saat

Yahu hemşire bukadar süre ne yapacak o tesiste, en az uzman çalışacak böyle birşey olamaz. Bu değişiklikleri yapanlar uzaydan mı geldi, görmüyorlar mı uygulamadaki eksiklikleri insaf insaf. :sinir::sinir:

NoT: Lütfen bugün yarın uzman süreleri de artacak demeyin, biliyorum benim derdim sağlık personellerinin süreleri.
  4. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Yönetmelik çıkarıyosun birbiribirini tutmuyor. 2003 den beri aynı hiç bir ilerleme göremiyorum. Doğumda bebeği öldürüyorsun daha dün dogdu bugun yeniliyorsun Dünyada ilk örnegiz biziz. yayınlanmadan önce gözden geçirir, kontrol eder, kısacası FMEA yapar ama nerdeee
  5. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18410
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Talha bey 1.1.2016 dan itibaren geçerli olacak ibaresi nerede geçiyor.
    Bana 3 ay sonra dendi
  6. Erhan Güneş Mevzuat Grubu Lideri

• Mevzuat Grubu
    Sertifika Numarası:
    21761
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çağan OSGB
    Çalışma sürelerinde geçiş hükümleri

GEÇİCİ MADDE 8 – (1) 12 nci maddede belirlenen işyeri hekimlerinin çalışma süreleri ile tam gün çalıştırılmasına dair hükümler, 1/1/2016 tarihinde yürürlüğe girer. Bu tarihe kadar mevcut hükümlerin uygulanmasına devam edilir.”
  7. Emine Günbatar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18410
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şimdi oldu, teşekkürler :)