1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işyeri hekimi yönetmelik taslaği

Konusu 'Taslaklar' forumundadır ve Selim Engez tarafından 6 Haziran 2013 başlatılmıştır.

 1. Selim Engez İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  İş Yeri Hekimi
  "İşyeri Hekimi ve diğer sağlık personelinin görev, yetki, sorumluluk ve eğitimleri hakkında yönetmelik taslağı" nın ne zaman yönetmelik olarak çıkacağını bilen bir arkadaş var mı?
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  bu hususta ciddi anlamda hekimlerin mağduriyeti var ama bakanlığında kafası karışık gibi...
 3. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

  • Site Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  118179
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
  Temmuz 1 e kadar çıkartmaları gerek....
 4. Emre Öcal İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  77218
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Çıkartmaları şart, Örnek verecek olursak en ufak inşaat işinde bile bu şartlar da 20 saat çalışması gerekiyor, piyasada hekimlerin saatlik maliyeti 80-100 gibi , birde buna uzman , eğitimler vs eklenince küçük ölçekli bir müteahhit e bile aylık 3-4 Bin TL gibi bir külfet çıkıyor , buda kaldırılacak durum değil maalesef.
 5. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Nevşehir
  Sertifika Numarası:
  69893
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  bakanlığın yaptığı 6331 sayılı yasa tanıtımında bu ay içinde çıkacağını söyledi bakanlık yetkilileri.
 6. ahmet beyaz İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  10 kişiden az çok tehlikeli sınıftaki işyerinde işyeri hekimi hizmeti alınması gerekli mi? 6331 sayılı kanunda sayı belirtilmiyor. Ancak yürürlükte olan iş yeri hekimleri yönetmeliğine göre (2010 tarihli), 50 ve üzeri işçi çalıştıran işyerleri için işyeri hekimi hizmeti alınması gerekiyor. Yeni yönetmelik taslağında ise bir sayı sınırlaması yok, 2 işçi olsa bile işyeri hekimi hizmeti alınması gerekiyor.
  Bu konudaki görüşleriniz nedir? Şu an anlaşma yapacağım firma çok tehlikeli sınıfta ve 4 işçi çalışıyor. burası işyeri hekimi (yürürlükteki yönetmeliğe göre) çalıştırması gerekir mi?