1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işyeri hekiminin noter onaylı isg defterini yazması hakkında

Konusu 'Diğer Sağlık Personeli ve Saha Uygulamaları' forumundadır ve Berna Farsak tarafından 17 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

1. Berna Farsak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    onay defterini doldurabilmek için noterden imza işi için işyeri hekimine ihtiyaç var mı? yani işyeri hekimi olmadan onay defterine birşeyler yazabiliyor muyuz?
  2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Yazarsınız ;)
  3. Benim bildiğim üstünde hekim ve uzmanım ve işverenin adı olmadan onaylamıyorlardı..Eğer onaylamışlarsa yazabilirsiniz.
  4. Teoman Şeker İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46018
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    ben onaylattım.
  5. Gökhan TAŞDEMİR İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar, İş Güvenliği Tespit ve Öneri Defteri'ni defterde imzası olan İş Güvenliği Uzmanı ve İşyeri Hekimi doldurabiliyor. Notere defterin başlangıç sayfasındaki İş Güv. Uzmanı, İşyeri Hekimi ve Firma ile ilgili kısımları doldurulmadan da Noter imzalıyor.
  6. Anıl Öztürk008 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Sağlık Personeli
    Notere onca para dökmektense İş-Kur dan da aynı onayı alabiliyoruz.
  7. Turgut Gökyıldız Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Arkadaşlar Notere boşuna para vermeyin iş kurdan onaylatabiliryoruz
  8. Onayli deftere dr hicbirsey yazmadiysa yinede imza atmak zorundami aciiiiil bidee
  9. Onayli defteri yazdim; işveren işyerine hic ugramiyomuş,sekreter ben atiyim vekiliyim diyo ama vekil atama yazisi yok bu durumda ne yapmaliyim
  10. Serkan Kala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    10956
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Ortak Sağlık Güvenlik Birimi/ İş Güvenliği Uzmanı
    İş-Kur un gözü açıldı artık onlarda para alıyor :)
  11. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    siz deftere önerilerinizi tespitinizi yazın,otokopinizi alın,kim imza atmış atmamış,o kim bu kim uğraşmayın..o patronun sorunu ve sorumluluğu..
  12. Anıl Öztürk008 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Sağlık Personeli
    O zaman bizim buradakiler halen daha olayın farkında değiller :)
  13. çoook çoook teşekkur etttim, hayat boole kolay olcak :)
  14. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    İmzalatmadan otokopisi alınmamalı, bir işe yaramaz.İşveren yok ise vekili vardır,illa bir üst yönetici bulunur orada herkes kafasına göre çalışıyor olamaz
  15. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    defteri almak,noter yapmak,yazdırmak ve imzalamak ve de profesyonellere imzalatmak işverenin sorumluluğuna vermiştir kanun ve de mevzuat..
    o yüzden bizler önerilerimizi ve tespitlerimizi yazarız imzalar ve otokopilerimizi alırız.onun bunun peşine imza almak için yalvarmayız ve koşmayız..

sevgiler,
  16. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Çok cool gördüm seni Erkan :)
    Yalvarma koşma zaten, defterin mahiyetinden bahsettinmi? seni anladılar mı? seni iplemiyorlarsa zaten çalışma o firmayla korkuyorlarsa imzalamazlar ancak sen sadece senin imza attıgın kopyayı alman yazılı beyan ettiğin anlamını taşır mı ???
  17. Funda-3426 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    22386
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İşveren imza atmazsa "imzalamaktan kaçındı" ibaresini kullanmamız yeterli, bu noktada tespit defterinden fotokobi almamız bizim bildirdiğimiz anlamına gelir. Tespit defterini saklamak ve korumak işverenin görevidir. İşverenden defteri alıp tespit yazıp imzalamışsınız gibi düşünün .. gerisi mahkemenin olası davada iş güvenliği mevzuatına hakimliğine, ve genel konuya bakış açısına kalmış ;) (Yorumlanabilir madde çok- Yönetmelikler sık sık değişiyor- Adalet birimi uzmanları günah keçisi olarak görüyor) Hayırlı işler..
  18. Ali Ünal İSGforum Üyesi

İşverenin imzalamaması veya imtina etmesi işvereni bağlar. Defter, diğer Mali ve Ticari defterler gibi yürürlüğünden, takibinden, içeriğinden işveren sorumludur. Onaylı deftere bildirim yapıldıktan sonra alınan otokopide işverenin imzanın olup olmaması uzmanı/hekimi bağlamaz. Yazılmışsa bildirim yapılmış demektir.
  19. Ali GÜL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben aynı kanıda değilim hekimin görevlerine baktığımızda iş güvenliğinden, uzmanın görevlerine baktığımızda iş sağlığından sorumlu olduğu görülecektir. İkisininde imzası veya tavsiyeleri veya çekinceleri birlikte olmalıdır gibi ayrıca ....bilemiyorum elektronik bir yapı şart gibi duruyor aslında.
  20. bencaglayan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Tespit ve öneri defterine iyh ve ıgu aynı anda imza atar diye bir kural yokki.İş güvenliği uzmanı yazar , imzalatır ve iş yerinden ayrılır.Hadi o gün iyh işten ayrıldı ve gelmedi, iyh yok diye biz yazmayacakmıyız.Burada kural ayda ne kadar bulunacaksak iş yerinde kişi başına en azından bunu sağlamalıyız.