1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanliği eğitici belgesi vize işlemlerine ilişkin duyuru

Konusu 'Bakanlık Duyuruları' forumundadır ve Erdem Baskın tarafından 29 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

 1. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  İŞYERİ HEKİMLİĞİ VE İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLIĞI EĞİTİCİ BELGESİ VİZE İŞLEMLERİNE İLİŞKİN DUYURU

  Eğitici Belgesi Vize İşlemine İlişkin Esaslar


  İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitici Belgesi olan ve belge tarihi itibariyle 5 yıllık süreyi dolduran kişilerin, Genel Müdürlüğümüze vize işlemi için başvurmaları gerekmektedir. Yapılan başvuru neticesinde durumları uygun görülen kişilerin TC Kimlik Numaraları bankaya bildirilecek ve e-posta yolu ile de kişiye bilgi verilecektir. Söz konusu bildirim sonrasında, vize işlem ücreti olan 103,25 TL (KDV Dahil) İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü T.C. Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilât Hesabına yatırılabilecektir.

  Kurumsal Tahsilat Hesabına ödenecek belge vize ücreti, hak sahibinin TC Kimlik Numarasına tanımlı olacaktır. İlgili hesaba (Ziraat Bankası Kurumsal Tahsilât Hesabına) EFT ve havale yolu ile ödeme yapılması mümkün bulunmamaktadır.

  Kurumsal tahsilât hesabına yatırılması gereken belge ücretinin, farklı bir hesap numarasına yatırılması halinde, İSG-KATİP üzerinden sertifika tanımlaması yapılmayacaktır. Belge ücretinin herhangi bir nedenle yanlış hesaba yatırılması gibi durumlarda sorumluluk ücreti yatıran kişiye aittir.

  Vize işlemi tamamlanan “İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitici Belgesi” müracaatta bulunan kişinin dilekçesinde belirttiği adresine kargo ile gönderilecektir.

  Gerekli evraklar:

  Dilekçe*
  İşyeri hekimliği ve iş güvenliği uzmanlığı eğitici belgesinin aslı

  * Dilekçede “İşyeri Hekimliği ve İş Güvenliği Uzmanlığı Eğitici Belgesi” vize işleminin yapılmasına yönelik talep açık bir şekilde ifade edilmeli, ayrıca hazırlanan dilekçe 10/11/1984 tarihli ve 18571 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Dilekçe Hakkının Kullanılmasına Dair Kanun” hükümlerine uygun olmalıdır. Kişinin adres, e-posta, telefon numarası ve T.C. Kimlik Numarası dilekçede yer almalıdır.
  http://www.csgb.gov.tr/csgbPortal/isggm.portal?page=duyuru&id=egiticivize25052015