1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işyeri iç yönetmelik

Konusu 'Prosedürler' forumundadır ve Mehmet Ali tarafından 18 Ocak 2013 başlatılmıştır.

1. Mehmet Ali İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar kolay gelsin. Benim size kafama takılan bir soruyu sorayım. ''İş Güvenliği İç Yönetmeliği'' ile ''İç Yönetmelik'' aynı şeyler mi? Farklı dökümanlar karşıma çıktı. Yardımcı olursanız sevinirim...
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB
    kurul iç yönetmeliği vardır,iş güvenliği iç yönetmeliği vardır,disiplin iç yönetmeliği vardır..var oğlu var..bu yönetmelikler yasal gerekliliklerin entegre olarak işletmeye uyarlanması ve kurgulanmasıdır...sitede de formlar kısmında bu tip yönetmelikler var..hatta sağlık güvenlik planları aslında iç yönetmelik mantığıyla hazırlanır..
  3. Mehmet Ali İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Erkan Bey, Teşekkürler..
  4. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İŞ-SA OSGB

Ekli Dosyalar:

5. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Bu çok güzel bir örnektir Erkan,paylaşmakla iyi yaptın..Bunu baz alarak iç yönetmeliklerinizi oluşturabilirsiniz..Bende ilk bunu örnek almıştım.
  6. nagihan köse İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    10'dan az çalışanı olan tehlikeli bir iş yeri için de iç yönetmelik hazırlanmalı mıdır? Bildiğim kadarıyla iç yönetmeliği kurul hazırlıyor fakat bizde öyle bir birim mevcut değil.
  7. gizem biriz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32660
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Radar Grup Güvenlik
    Bu da benim hazırlamaya çalıştığım iç yönetmelik arkadaşlar. eksiklerimi iletirseniz sevinirim :)

Ekli Dosyalar:

8. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Artık iç yönerge olarak geçiyor, bunu düzeltirsek iyi olur sanırım.
  9. Tuğba Coşkun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Merhaba,
    Dökümanı inceledim.İç yönergede olması gereken değil olan kural ve çalışmalar yazılmalı,bence burada amaç firmanın işe giriş ten işten ayrılana kadar olan süreçte yapması gerekeni uygulaması gereken tüm kurallar yazılmalı.Kim ne iş yapar sorumluluğu nedir konusunda da yönetmeliklerden aldıklarını birer cümleye indirgeyerek yazabilirsin.Birde 3 tehlike sınıfını da yazmışın, hangi firmaya yapıyorsan o firmanın tehlike sınıfında iç yönergeyi hazırlamalısın.Kurulları neden nasıl oluşturuldugunu çalışmaktan kaçınma durumunda neler yapılması gerektiğini belirtmelisin.Yani kısaca taamen firmaya özgü okunduğunda herkes tarafından anlaşılır ifadeler kullanarak dolaylı cümlelerden uzak hazırlanmalı.

Kolay gelsin.
  10. gizem biriz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32660
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Radar Grup Güvenlik
    bu henüz taslak halinde. çalıştığım firma hem özel güvenlik hemde temizlik hizmeti veriyor.Farklı sicil numaralarındalar ve de tehlike sınıfları farklı. iki farklı yönergem olacak bu yüzden. Düzenlemem konusunda fikir sahibi olmak için paylaştım.
    sizin hazırladığınız yönergeyi paylaşabilirseniz daha da netleştirebilirim.
    Çok teşekkür ederim
  11. BAŞAK ÜNVER İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16288
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    UŞAK ORTAK SAĞLIK GÜVENLİK BİRİMİ
    merhaba arkadaşlar ben de ekte yüklediğim yönetmeliği kullanıyorum. Taslak halinde elime ulaşmıştı.Ancak bazı işletmelerde yetersiz geldi ben de kaynak, kazanlar vb. ekleme yaptım.

Ekli Dosyalar:

12. Enis Savaş İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Örnekler için teşekkürler.
  13. Görkem YARGÜL İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İsg iç yönergeyi 6331 sayılı yasadaki yönetmeliklere göre yaparsanız ve uygulayatabilirseniz çok iyi olur. Ayrıca mutlaka işverene onaylatınız
  14. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Merhaba İç yönerge ile ilgili yönetmeliği bulamadım.
    ANONİM ŞİRKETLERİN GENEL KURUL TOPLANTILARININ USUL VE ESASLARI İLE BU TOPLANTILARDA BULUNACAK GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI TEMSİLCİLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK BİRİNCİ BÖLÜM bir burda buldum. Baktığımız firma limited şirketse gerekmiyor mu :)
  15. umit_kovanci İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    100682
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    DİKKAN METAL A.Ş.
    emeğinize sağlık teşekkürler...
  16. kozdemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    44637
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    euas
    emeğinize sağlık iyi çalışmalar.
  17. TANSU BALIK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Tuğba hanım, iyi çalışmalar. Sizin hazırladığınız iç yönergeyi paylaşır mısınız? Bize çok yararlı olacağı kanaatindeyim, şimdiden teşekkürler.