1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işyeri ile ilgili ve meslek dallarına göre meslek hastalıkları

Konusu 'Meslek Hastalıkları,Tanı ve Bildirimleri' forumundadır ve Başak Karabıçak tarafından 20 Mart 2015 başlatılmıştır.

 1. Başak Karabıçak İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Detam osgb
  Arkadaşlar
  Meslek dallarına göre görülme risk yüksek olan hastalıkları içeren bir listeye sahip olan var mı?
  Geçtiğimiz aralık ayı isg sınavında sorulan meslek hastalığı sorularını hatırlarsınız ayrıntı isteyen sorulardı. Örneğin o sınavında keçi kılı ile uğraşılan işlerde hangi hastalığın görülme olasılığı yüksektir sorusu vardı. Cevap :şarbon.
  Elinde bilgi olan paylaşırsa sevinirim. Teşekkürler.
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman

  Ekli Dosyalar:

 3. menot İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Eklediğim Tüzüğün 70. sayfasından 106. sayfasına kadar olan bölümde meslek hastalıkları, yükümlülük süreleri ve hastalık tehlikesi olan başlıca işler listelenmiştir.

  Örneğin şarbonla ilgili kısım:
  [​IMG]

  Ekli Dosyalar: