1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işyeri sağlık ve güvenlik defteri

Konusu 'Formlar' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 18 Şubat 2012 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  [​IMG]
  İşyeri Sağlık Ve Güvenlik Defteri

  Onaylı Defter

  [​IMG]
  4857 sayılı İş Kanunu kapsamında yer alan ve devamlı olarak en az elli işçi çalıştırılan işyerlerinde tutulması yasal zorunluluk olan;
  “İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin Tespit ve Öneri defteri”
  Bu defter;
  Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı’nca çıkarılan ve 27 Kasım 2010 tarih ve 27768 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan İş Sağlığı Ve Güvenliği Hizmetleri Yönetmeliği Madde 5 – (6) hükümleri doğrultusunda hazırlanmıştır.
  İşyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanının; onaylı deftere iş sağlığı ve güvenliğine ilişkin yazacağı tedbir ve önerilerin yerine getirilmesinden ve defterin imzalanması ve düzenli tutulmasından işveren veya işveren vekili sorumludur.
  • Onaylı defter; seri numaralı ve kendinden kopyalı olacak ve Genel Müdürlüğe, işyerinin bağlı olduğu Bakanlığın ilgili bölge müdürlüğüne veya notere her sayfası onaylattırılacaktır.
  • Defterin aslı işveren, suretleri ise işyeri hekimi veya iş güvenliği uzmanı tarafından muhafaza edilir.
  • Bu defterin, istenmesi halinde, iş müfettişlerine gösterilmesi zorunludur.
  Defter Özellikleri;
  • Uzun süreli kullanıma uygun kalın kapaklı,
  • Otokopili (50×3) 150 yapraklı,
  • İşverence saklanmak üzere defterde kalacak sayfa 1.hamur kağıt ve beyaz renkli,
  • İş güvenliği uzmanında ve işyeri hekiminde kalacak sayfalar renkli ve yırtmaçlı olup
  • İşverenlerin yükümlülükleri ile iş güvenliği uzmanının ve işyeri hekiminin görevlerini içeren yasal mevzuat bilgilerini içermektedir.
  O.S.G. Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimi Tic.Ltd.Şti. tarafından yönetmelik hükümleri doğrultusunda hazırlanmış olan ‘İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin Tespit ve Öneriler Defteri’ ücreti (KDV Dahil) 35 TL’dır.
  Yurdun her yerine teslimatta kargo ücreti de tarafımızdan karşılanmaktadır.
  Defterden en az üç adet sipariş verilmesi durumunda ‘İş Güvenliği ve Risk Değerlendirme Uygulamaları“ kitabı hediye edilmektedir.
  Beş adet ve üzeri siparişlerde % 10 indirim yapılmaktadır.
  [​IMG]
  Detaylı bilgi ve defter temini için;
  Tel &Faks: 0224 262 57 10
  Cep Tel : 0538 331 92 89
  E.mail : bilgi@osg.com.tr
  adreslerinden irtibat kurabilirsiniz.
  [​IMG]