1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işyeri tehlike analizi (ita) ve (method statement-iş planı,methodu ve proğramı)

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 16 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Arkadaşlar Merhaba,

  İşyerinde faaliyet alanlarını,tehlikelerini ve Alınması gerekli önlemleri yada tedbirleri belirten ve de çalışmaya başlamadan önce yapılan bir çalışmayı sizlerle paylaşmak istedim.Bu çalışma yapılacak işin beraberinde getirdiği tehlikeleri ve alınması gerekli önlemleri belirten ve çalışanların çalıştıkları yerde yada bölgede bulundurulması sayesinde çok etkin ve uygulanabilir bir çalışmadır.

  Bir risk değerlendirme yönetemi değildir ama risk değerlendirmesinin kalbi ve yüzde %80 ni diyebilirim.Risk değerlendirmesine başlamadan önce yapılması gerekli ekip denetiminde de kullanılması gerekli bir şablondur aslında.

  Bir işyeri için yapmış olduğum çalışmamı ve örnek formları sizlerle paylaştım.Ayrıca tehlike analizi ve risk değerlendirme gibi çalışmalara başlamadan önce yapılan işin metodunu(method statement) yani faaliyetleri detaylı anlatan çalışmayıda hazırlamayıda unutmayın.


  Kolay gelsin..

  Ekli Dosyalar:

 2. Serkan YAYLA İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Güzel paylaşımınız için teşekkür ederim
 3. ch3lox İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman