1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işyerim isg katip sisteminden bana sözleşme teklif edemiyor, yardim lütfen

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve Onur Umur tarafından 7 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    Merhaba arkadaşlar,

Ben Elektrik Mühendisiyim, kamu personeliyim. Çalıştığım kurum elektrik kurumu olup çok tehlikeli sınıftadır. 2 yıldır fiili olarak uzmanlık yapmama rağmen, 31 ocakta ypaılan yönetmelik değişikliğiyle çok tehlikeli ve kendi mesleğimle ilgili işyerlerinde uzmanlık yapma hakkı kazandım. Yani C sınıfıyım. En baştan söyliyim mesleğimin nace kodunun işyerimle uyuşmaması da mümkün değil. Çünkü bildiğiniz elektrik kurumu (TEİAŞ) çalıştığım yer.

İşyerimin yetkilisi İSG katipten sözleşme göndermek istediğinde, sadece A ve B sınıfı uzman seçebiliyor:( 31 ocak yönetmelik değişikliğiyle hak tanınmasına rağmen isg katip e bu tanım yapılmamış anlayacağınız.

Nisan ayında İSG katip e bu yönetmelik değişikliği tanımlanacaktı, hala tanımlanmadı?

Nedendir? Ne zamana düzelir? Ya da durumun düzenlenmesi için ne yapmamız gerekir?
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bakanlığı arayıp konuşmak lazım..Her kes bekliyor..çoğu alanında uzmanlaşmış İSG profesyoneli bu haktan mahrum bırakılmamalı ve hizmet etmeleri açısından önü açılmalıdır.Bekliyoruz bakalım.Yürülük tarihi çoktan geçti ne yapılması gerekiyor bununla alakalı açıklamada yapılmıyor.
  3. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Onur bey, bende isg katip e kaydımı yapamıyorum. o yüzden 170 i aradım 2- 3 gün sürekli telefon görüşmeleri yaptım onlarla durumu her defasında anlatmamı istediler yardımcı olmaya çalıştılar benim adıma onlarda mailler attılar bir yerlere, yönlendirmeler yaptılar ama dün tekrar arandım bir sonuç elde edememişler :) onun için bana bir e mail adresi verdiler o adrese isim soyisim tc numaram ve belge nomu yazıp , sorunumu anlatan bir mail atmamı istediler . bugün mailimi attım . sonuç ne olur bilmiyorum.hemen 170 i arayın :)
  4. Onur Umur Emektar Üye

• Emektar Üye
    Sertifika Numarası:
    48078
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEİAŞ
    ben o adresi alayım özlem hocam, ben de eposta yazayım:)
  5. Özlem Albayrak Adana Temsilcisi

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Adana
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    hemen veriyorum :) FKARAKAYA@csgb.gov.tr ama bence önce 170 i arayın benimle 3 gün ilgilendiler saolsunlar ilk kez bir kurumun bu kadar yardımcı olduğunu görüyorum :))
  6. ahmetözkan İSGforum Üyesi

Daha 1 hafta önce yetkilerle bu konuyu konuştuk ve aldığımız cevap "Üzerinde Çalışılıyor".... Bu konudan dolayı bir çok arkadaşımız muzdarip ve işin ilginç tarafı karşılıklı imzalanmış olan Ek 4 sözleşmeside geçersiz diyorlar. İsk Katip harici sözleşmeleri geçersiz sayıyorlar. Umarım kısa zamanda çözüme ulaşır...