1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işyerinde koruma ve güvenlik

Konusu 'Faydalı Yayınlar' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 10 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  ÖNSÖZ
  İşyerlerinde meydana gelen iş kazaları, çalışanların sa- katlanmalarına hatta ölümlerine yol açtıkları gibi, büyük ölçüde işgücü ve zaman kaybına da neden olmaktadır. Bu sebeple, iş kazalarının insani boyutu yanında ekonomik boyutu da önem taşımaktadır.
  Güvenli çalışmanın sağlanması işletmelerin başarısında önemli bir faktör olarak benimsenmektedir. İşletmelerin amacı meslek hastalığına yol açabilecek tehlikeleri orta- dan kaldırmak ve iş kazalarını önlemektir.
  Gerçekleşen iş kazalarının büyük çoğunluğu çalışanların kendilerine aşırı güven duyarak kişisel koruyucu araçları kullanmamalarından ve dikkatsiz davranışlarda bulunma- larından kaynaklanmaktadır.
  Çalışanların kişisel koruyucu araçlarının önemini anlaması ve kullanımını alışkanlık haline getirmesi, iş kazalarını en alt seviyeye indirecektir. Sendikamız tarafından hazırlana- rak yayımlanan bu kitapta işyerindeki kişisel koruyucu a- raçlar tanıtılarak, işyerinde çalışılırken dikkat edilmesi ge- rekli güvenlik kuralları açıklanmıştır.
  Çalışanlara ve Sendikamıza üye kuruluşların temsilcilerine yararlı olacağına inandığım bu kitabı sizlere sunmaktan dolayı mutluluk duyuyorum.
  Saygılarımla, Ankara, Eylül 2001
  Çimento Müstahsilleri İşverenleri Sendikası
  Yönetim Kurulu Başkanı
  Ahmet EREN ​

  Ekli Dosyalar: