1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işyerinde yaya ve araç trafiği yolları hakkında

Konusu 'Trafik Yönetimi ve Kontrolü' forumundadır ve ERKANERTURK tarafından 18 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. ERKANERTURK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67075
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar merb,

Dün İş müfettişleri tarafından denetleme geçirdik.

İşyerinde yaya ve araç trafiği için yollar belirlenmemiştir diye bir uyarı aldık.

İşyerinde yaya ve araç yollarının renkleri ile ilgili takip edilmesi gereken bir mevzuat var mıdır?

Yoksa, bu renkleri nasıl seçmeliyim?

Bu konuda bilgisi olan arkadaşlarımdan yardım rica ediyorum.

Teşekkürler.
  2. T.Ulus İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel
    Genelde fabrika içindeki çizgiler için sarı renk, dışında otoparklar için beyaz renk kullanılır. bodenmarkierung-markierungsgeraet-perfekt-striper-und-markierungsfarbe-3-1789.jpg bodenmarkierung-markierungsgeraet-perfekt-striper-und-markierungsfarbe-2-1789.jpg bodenmarkierung-300x160.jpg
  3. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
  4. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Merhaba Arkadaşlar.

Depolama alanları içerisinde çizilecek olan Yaya yolları ve Forklift yolları için belirli bir standart var mıdır?
    Özellikle işletme içerisinde yaya yolu çizilmesinde yaya yolu genişliği için belirli bir değer bulunuyor mu ?
    Bu konu altında bilgilerimizi paylaşırsak çoğu uzman arkadaşımız için iyi bir kaynak olacağını kanısındayım.

Saygılarımla.
  5. ozenir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8232
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu sorunun cevabını bilen var mı? yönetmelikte 110 cm diyor yürüme yolu hgenişliği için.
  6. Ali Ünal İSGforum Üyesi

Hayır yaya yolu genişliği ile ilgili bir standart yoktur. Bu mesafeyi siz ayarlayabilirsiniz. karışı karşıya gelen iki kişinin yan yana geçeği genişliği verebilirsiniz. 80 cm gibi verebilirsiniz.
  7. ozenir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8232
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ali bey teşekkürler. son bir sorum olacak. Çift taraflı mı çizmek gerekir, forklift yakıtlı olduğu için içeriye giremiyor, yalnızca transpalet ler var içerde. transpalet için ayrıca bir yol çizmeye gerek yok sanıırım.
    İpek Özenir
  8. Ali Ünal İSGforum Üyesi

layoutunuzu bilmiyorum yeteri kadar alanınız var mıdır? yaya yolu için tek şerit ( 80 cm yeterli) yaya olu olduğunu simgeleyecek degişik ve fügürlerle destekleyebilirsiniz. İÇ mekanda forklif kullanılmıyorsa arzu edilen ve tavsiye edilen transpaletlerin de forklift yolunu kullanmasıdır. İç iletim nakliye güzergahlarının belli olması açısından çizilmesinde fayda vardır