1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işyerlerinde, işin gereği "bally" (kimyasal yapıştırıcı) kullanımı ve alınacak önlemler nelerdir?

Konusu 'Kimyasallar ile Çalışmada Emniyet' forumundadır ve Fatih Yavuz tarafından 2 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

 1. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  38627
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  Medikal
  Değerli arkadaşlar,

  Bir işyerinde işin gereği yapıştırıcı olarak "Bally" ve "Tangit" kullanılması gerekiyorsa nasıl bir kişisel koruyucu kullanılması gerekir veya ikame yöntemi kullanılarak yerine hangi ürün kullanılabilir?
  fikirlerinizi almak isterim.

  Saygılarımla..
 2. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Manisa
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  isghizmet
  üzerinde davlunbaz altında emici fan olan özel tezgahlar var bunun için bu tezgah özel bir kabin içerine yerleştirilip diğer çalışanlardanda uzaklaştırılmış oluyor. çalışma esnasında içeriye girme imkanı buldum toplamda 12 m3 olan bir alanda zerre kadar koku bile yoktu ama biraz soğuk oluyor içersi:)
 3. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  38627
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  Medikal
  Ömer Bey, bally ile çalışan personel nasıl korunuyor? maske vs. tam olarak anlayamadım. çalışanda mı kabinin dışında duruyor?
 4. isghizmetadmin Manisa Temsilcisi

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Manisa
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  isghizmet
  baliyle çalışan ortam ayrılmış dırımda maske takıyorlar. kabinin içerisindeler. ayakkabı fabrikasıydı ama tezgah özel olduğundan kabin içerisinde maskesiz bile koku yoktu