1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işyerlerinde işveren veya işveren vekili tar. yür. isg hizm. yönetmelik taslağı hakkında

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve Murat ÇAYCI tarafından 12 Mayıs 2015 başlatılmıştır.

1. Murat ÇAYCI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49708
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar bu taslak TOBB tarafından hazırlanmış ve Ticaret odaları vs aracılığı ile işyerlerine gönderiliyor ve fikir isteniyor. Bence bir göz atın derim. Ben olumsuz taraflarını yazdım ve gönderdim. saygılarımla...

Ekli Dosyalar:

2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    8.5.2015 , Sayi : 1937, Sirküler No : 352
    İlgi: Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin 05.05.2015 tarihli ve 0515/218 sayılı yazısı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü tarafından 10'dan az çalışanı olan ve az tehlikeli sınıfta yer alan işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği hizmetlerinin işveren veya işveren vekili tarafından görülebilmesine olanak sağlayan " İşyerlerinde İşveren veya İşveren Vekili Tarafından Yürütülecek İş Sağlığı ve Güvenliği Hizmetlerine İlişkin Yönetmelik Taslağı" İlgi yazı ile bildirilmiştir.

Bu kapsamda, Ek'te sunulan Taslak Yönetmeliğe ait olabilecek görüş ve önerilerin, 15 Mayıs 2015 tarihine kadar Odamıza gönderilmesihususunu bilgi ve gereği için arz ve rica ederiz. Saygılarımızla,

Murat TUNCER

Genel Sekreter

EKLER:

Ek-1: Yönetmelik Taslağı(8syf)
    Ekler
    Ekleri indirmek için aşağıdaki linklere tıklayınız.

hayriye.demiroglu_20150508175115.pdf
  3. simsekmest İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    61984
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar bir soru sormak istiyorum, başlık açmayı bulamadım sitede.
    Benim İş Güvenliğine baktığım bir şirketin farklı 6 tane sgk numarası var ama isim hepsinde aynı. Bu şirketlerin çalışanları da karışık çalışıyor. ben İş Güvenliği Uzmanı olarak bu şirketlerin her biri için farklı dosya açmak zorunda mıyım yoksa tek dosya üzerinden yürütebilir miyim?
  4. Murat ÇAYCI İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    49708
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Yardımcı olmaya çalışayım; şirket ismi aynı olsa da TÜZEL KİŞİLİK durumundan dolayı her biri için farklı şirketmiş gibi işlem yapman gerekir. hatta şöyle bir örnek vereyim; A firması ile ortak iş yaptığınızı ve o işyerinde X,Y,Z sgk sicil numaralı 3 tüzel kişiyle bulunduğunuzu kabul edersek eğer; herbirine ayrı ayrı tespit ve öneri defteri, risk analizi, vs yapmanız gerekir. yardımcı olmuştur umarım.