1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Işyerlerine verilen hizmetlerde yoldan geçen süreler isgden sayılıyor mu?

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Mikail Akın tarafından 2 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. Mikail Akın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5748
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    merhablar kısa bi sorum olacaktı çalıştığım osgbde sözleşmeli olduğum yerler hep şehir dışı 240 saat da atama yapılmış haliyle yetişmiyor . birinci sorum yoldan geçen süreler isgden sayılıyor mu ikinci sorum işler yetişmediğinden doğacak bi sorundan ben ne kadar sorumluyum?
  2. aysegul yucel Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE

EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

MADDE 12:

(5) İş güvenliği uzmanları sözleşmede belirtilen süre kadar işyerinde hizmet sunar. (DEĞİŞİK İKİNCİ CÜMLE: RG-11/10/2013-28792) Birden fazla işyeri ile kısmi süreli iş sözleşmesi yapıldığı takdirde bu işyerleri arasında yolda geçen süreler haftalık kanuni çalışma süresinden SAYILMAZ
  3. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    240 saat nasıl atadılar sizi katipten ????? İSG-KATİP üzerinden kayıtlı olduğunuz tüm firmaların (iş yerinde bulunsanız da bulunmasanız da) iş güvenliği uzmanlığı sorumluluğu sizde olacaktır.
  4. hakan aktaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    53700
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çaba osgb
    180 saat süreniz olması lazım. mesaiyide kabul ederseniz +37 ile 217 saat. 240 saat mümkün diil. sistemde bir hata olmuş olabilir sonradan anlarlarsa belgenizi askıya alabilirler. bence bir daha bakın saatle ilgili sıkıntı var
  5. Mikail Akın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5748
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    şöyle onay vermemiş yerlerle birlikte zannediyorum onuy verilse karşı sözleşmeli firma 217 de duracktır.merak etttiğim 217 saatlik uzak mesafeler olsa yoldan geçen süreler isg hizmetinden sayılıyor mu?
  6. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    İŞ GÜVENLİĞİ UZMANLARININ GÖREV, YETKİ, SORUMLULUK VE

EĞİTİMLERİ HAKKINDA YÖNETMELİK

MADDE 12:

(5) İş güvenliği uzmanları sözleşmede belirtilen süre kadar işyerinde hizmet sunar. (DEĞİŞİK İKİNCİ CÜMLE: RG-11/10/2013-28792) Birden fazla işyeri ile kısmi süreli iş sözleşmesi yapıldığı takdirde bu işyerleri arasında yolda geçen süreler haftalık kanuni çalışma süresinden SAYILMAZ
  7. hakan aktaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    53700
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çaba osgb
    süreler çalışan bazlıdır Mikail bey. haliyle iş yerinde geçirmeniz gereken süredir kastedilen.
  8. Mikail Akın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5748
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    bende 76 tane farklı firma var bunu bir ayda dedeiğiniz şekilde ayarlamaya çalıştığımda yolda geçen sürelerle birlikte 340 küsür saat mesai yapmam gerekiyor bu sefer çalışan olarak benim mağduriyetim ne olacam aksayan işlerin sorumlusu kim olacak
  9. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    tabi ki siz olacaksınız. Çünkü katipte sizin adınız yazıyor. Çalıştığınız yer OSGB mi ?????
  10. hakan aktaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    53700
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çaba osgb
    bunu anlaştığınız osgb ile çözmeniz gerekli Mikail bey. 76 farklı firmanın bunda bir suçu yok takdir edersiniz. ayrıca hesapta bir sıkıntı var bence. 217 saat hizmet süreniz 123 saat yol süreniz çıkıyor. sizin 24 gün çalıştığınızı düşünürsek günde 5 saat yolculuk yapmanız gerekiyor. bence çok fazla yol için. zaten 340 saatin günlük çalışması 13 saat yapıyor ki hergün sabah 8 akşam 9 çalışıyor olmanız lazım.
    eğer öğleyse bence o işi bırakın mikail bey hiç mantıklı değil.
  11. Mikail Akın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5748
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    benim çalışma saatim 08 18 haliyle işler yetişmiyor ben kaç defa söylememe rağmen bi çözüme kavuştururlmudı.burdu sorumluluk osgb ye ait olması lazım değil mi
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Temmuz 2014 ---
    eve
    t osgb de çalışıyorum
  12. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Allah yardımcınız olsun OSGB ler kan emici (bir kaçı hariç). Çözümü yine sizde bu olayın
  13. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Büyük bir çoğunluğu sistemlerini tamamen uzmanların emeklerinin sömürülmesi üzerine kurmuş bir sistem gerçek anlamda köleliğin Türkiye deki uygulaması oldu maalesef.
    Herhangi bir sorumluluk altına girmeden çalışan bu sistemin bir an önce düzeltilmesi gerekmektedir.
  14. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Çok afedersiniz ama maaşınızı çok merak ettim. Eğer sakıncası yoksa...:oops:
  15. Mikail Akın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    5748
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    buradu maaşın önemi değil hakkıyla o firmalara bu hizmeti vermek merakınızı gidermiş olayım 7 bin
  16. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Pardon siz hekimmişsiniz, işe giriş muayenelerini tamamlamanız lazım. Sizin sorumluluğunuz uzman kadar değil, o yönden yırtarsınız ama bu OSGB uzmana da aynı görevlendirmeyi yapıyorsa durum çok vahim :eek:
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 3 Temmuz 2014 ---
    Durumu OSGB ye maille bildirin, elinizde yazılı bir belge olsun en azından, yöneticileri cc ye koyun. Ve durumun düzeltilmesini isteyin. Şu an aklıma gelen çözüm bu...
  17. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    bu şartlarda çalışmanız yanlış maaş önemli değil elbet ama siz hem piyasanın epey altında çalışıp hemde bilinçsizce bunca firma verilmesi doğru değil. Sizlerin yani hekimlerin bence seçici olması gerekli sonuçta bizlerden yani iş güvenliği uzmanlarından çok var bugün ben olurum yarın başka birisi olabilir ama hekim bulmak o kadar kolay bi iş değil heleki sizin çalıştığınız fiyata bulmak imkansız. Benim tanıdığım osgb firmaları 9-10 dan açıyor kapıyı ve dediğiniz kadar firmaya bakan hekimde duymadım.
  18. msdag İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2175
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Sana damdan düşen olarak, uzatmadan, doğrudan çözümü söyleyeyim:
    DERHAL İSTİFA ET!
  19. DrMehmet İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    3144
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    kölelik yapıyorsun resmen dostum.
    ya maaşı revize ettir ya da istifa et. net !
  20. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    maaşı revize ettirse ne olacak, yine yetişemez ki bu kadar yere... Oturup mantıklı bir yol bulunmalı, en azından birbirine yakın yerlere atama yapılsa yolda geçen süreler yüzünden zaman kaybı yaşanmaz.