1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ideal osgb nasıl olmalı

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Fırat Nurdoğan tarafından 19 Ocak 2014 başlatılmıştır.

?

Hayalinizdeki gibi bir OSGB bulabileceğinize inanıyormusunuz?

1. evet

20,0%
  2. hayır

80,0%
  1. Ercan Kornan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    72044
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    OSGB bana göre parası olanın düdüğü çaldığı bir hak edenlerin hakkını yeme saçmalığıdır.Aynı kursa gidip aynı belgeleri alan insanlardan parası olanın olmayanın rızkını yeme durumudur .Hiç böyle bi saçmalık olmamalıydı. Vikipedi gibi konuştum sanki biraz :)
  2. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    En iyi osgb kapalı osgb dir
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 1 Haziran 2014 ---
    Bireysellerin özgürlüğü kısıtlandığı müddetçe en iyi osgb kapalı olandır.
  3. Mustafa bozye İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sektör isg
    Osgb Türkiye'ye iş sağlığı güvenliğinde atılmış en büyük kazıktır.
    İdeal osgb mümkün mertebe en az paraya kağıt üstünde hizmet sağlayan osgb dir. Çünkü ben adam gibi bir tane osgb bilmiyorum. İstanbulda 14 osgb risk değerlendirmesini çöpe attım, bundan sonra denk gelenleri forumda yayınlayacağım
  4. özgür turan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    osgb işleyişi kısaca şöyledir.iş kazası olması muhtemel firmalarla iyi paraya anlaşırlar.mümkün olduğunca paraya ihtiyacı olan uzmanı işe alırlar ve işi bilmiyorsa ona bu işleri yüklerler.evrak olarak osgb firmasını kurtaracak işlerini yapar ve uzmana gitgez müşteriyi darıltma diye baskı yaparlar.işletmeye giden uzman çay çorba içer kendisi gibi bu konuların ciddiyetinde olmayan işverenle sohbet edip geri gelir.rapor yaz denir rapor yazılır osgb bunu alır arşive koyar kaza olup ölen işçi olunca biz sana herşeyi yaz dedik derler olmayan öneri tespit defterlerine biraz sıkışırlarsa çalışma bakanlığını arayıp şikayet etseydin derler.maaşların mümkün olduğunca ayın 20 sinde öderler 21 olursa sözleşme kendiliğinden fesh olur çünkü.sigorta genelde asgari ücret veya biraz üzerinde olur.eğer araba laptop ve şirket hattınız olsun isterseniz hele a sınıfı olup birde üzerine özel odam olsun isterseniz düşük maaş ve kimse canını yabanda bulmadı niye iş kazası olsun diye düşünürseniz osgb lerin arayıpda bulamayacağı uzman olursunuz. saygılar...
  5. M.Emin CELİK İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Merhaba arkadaşlar.
    Kendi OSGB nizde çalışmak ister misiniz.
    Sistem basit
    OSGB Tarafından size hertürlü araç gereç ofis temin ediliyor. Çevrenizdeki işleri osgb adına alıp iş güvenliğini kendiniz yapıyorsunuz iş yeri hekimliğini ve iş yeri hemşireliğini OSGB yürütüyor. Siz Hakkınızı OSGB Hakkını alıyor. Getirip yapamadığınız iş güvenliği işini OSGB başka bir iş güvenliği uzmanına verip size pazarlama ücretinizi veriyor.
    Bu uygulama şimdilik yalnızca ISTANBUL KOCAELI BURSA YALOVA ve SAKARYA illerinde mevzuat.
    İşetişim ve Ayrıntılı bilgi için
    05346393788i arayınız.
    Kolaylıklar
  6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    OSGB ler danışmanlık firmalarından aşağı yanı kalmadı tam bir mezbahaneye döndüler..kelepir fiyatına uzman alınır satılır ve hekimler zengin edilir...Bu osgblerin başındaki kişi ve kurumlar 3 sene içinde bu ilkeye faydası olmadığını gördük...Bireysel kaliteli hizmeti işveren artık tercih etmeli ve hekimlerden uzaklaşmalıyız artık..hekimlerden bi cacık olmaz...
  7. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Patronlar ve osgbler iş güvenliğinde 1 numaralı tehlike kaynağı bu ülkede...Bunu da sonuna kadar savunacağım ,örgütlü hareket etmek gerekli İş güvenliği uzmanlarını bir çatı altında toplamaya yönelik organizasyonlar var ama açıkçası onlarda havanda su dövüyorlar....
  8. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  9. Selman Doğan Serbest Kürsü

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    28982
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Bireysel Uzman
    Bireysel çalışmanın daha verimli ve daha faydalı olduğu kanaatindeyim.
  10. Alper Akpunar Eğitim Grubu Lideri

• Eğitim Grubu
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    16217
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gündoğdu Mobilya (Sümela)
    Osgbler ticarethane anlayışındalar. İşverenlerde tam olarak bu kanunu benimseyemedi. Cezai duruma düşmemek için gidip en ucuz fiyat veren osgbyle anlaşıyo. Mesela osgbnin biri biişyeriyle görüşmeye gidiyo tek kişi için verdiği fiyat 150lira tabi işveren ben bisorayim başka osgblere soruyo görüşmede aldiği fiyatida söylüyo bu sefer o Osgb gel bizde 100diyo. Bu sefer işveren muhasebecisine diyo o da benim tanidigim Osgb var 50ye yapiyor ve en ucuz fiyati veren kazaniyor(mu)? Pazarda patates soğan satıyorlar sanki. Osgb sistemine el atılmadığı sürece kanunun sancılı süreci devam eder...
  11. ramazan ÇAKI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

maalesef burası Türkiye!! katılıyorum bu yoruma.
  12. Selim ÖZEL İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    95509
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Hisar Akdeniz OSGB
    özelde bilgilendirme Talep ediyorum! Saygılarımla..
  13. Sanki ideal osgb adında bir osgb vardı diye hatırlıyorum. Gerçekten ideallerimizdeki gibimi çalışıyorlar acaba
  14. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    ideal osgb ancak bir kooperatif olabilir.
    tüm uzman ve tüm doktorların ortak oldukları bir osgb.
    yoksa her şekilde başta patron oldukça maddi kaygılar ortaya girer.
  15. krmlseker İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İdeal OSGB kapalı olmalı..NOKTA.
  16. ozlem yazka İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    109765
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bütün osgbler kapansın. devletin bünyesinde herkesin hakkını alabileceği bir sistem olmalı o yuzden ideal osgb diye bişey yok olamazda.
  17. münevver çetiner İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45223
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Kesinlikle
  18. ilkeruzman İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63790
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    En iyi OSGB kapatılmış OSGB dir.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 4 Mayıs 2015 ---
  19. münevver çetiner İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45223
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
  20. ilkeruzman İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    63790
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Havuza felan gerek yok. herkesi kendi haline bıraksınlar her şey yerini bulur. doktorlarıda hastanelere çeksinler. işyeri hekimligi tamamen işverene külfet. Fiyatları düşürenler osgb ler bakın bir benzin istasyonuna (4 çalışanı var) OSGB diğer firma almasın diye 120 lira teklif veriyor, aynı benzin istasyonundan LPG sorumlu müdürü 600 Tl ücret alıyor. bizleri bu hale düşürenler OSGB ler.