1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Igu + işyeri hekimi + diğer sağlık personeli aylık kaç para teklif verilmiş olabilir?

Konusu 'Diğer Duyuru ve Etkinlikler' forumundadır ve obalsun tarafından 3 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    alkışa daha çok yanaşanlar var..
    1.incisini 100 bilip
    2.incisine uçurum koymak..

alkışı sayın murat bey alıyor..

1- 120+kdv
    2- 250+kdv demiştir dahada kötüsünü söylememiştir artık
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İş Güvenliği
    BAKANLIK OSGB LERİN FİYATLARINA MÜDAHALE ETMELİ. ALLAH AŞKINA 25 TL YE UZMAN VE HEKİM FİYATI VEREN OSGB ZİHNİYETİNİN FİYATI HESAPLARKEN KULLANDIĞI HESAP MAKİNASINI SORGULAMAK LAZIM.
  3. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    1- Bedavadan biraz fazla
    2- Bedava ::))
  4. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Şu an Osgb'ler bu fiyatlara şirketlere kağıt satıyor İSG hizmeti değil.Herşeyi kağıt üzerinde yapacaklar ne eğitim ne periyodik muayene bu fiyatlara kurtarmaz.
  5. obalsun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Başka bir veri daha paylaşayım. Türkiye'nin önde gelen, bir kaç şehirde şubesi bulunan OSGB'lerinden biri Türkiye genelinde AVM'lerde bir kampanya düzenledi ve mağazalar için Risk Analizi ve Acil Eylem Planları hazırlanması için bir hizmet vermeye başladı. Mağaza başı 30 TL!!! Bu bilgi nasıl!!!

Dahasını da ekleyip, bu OSGB'nin söz konusu raporları MAĞAZALARI ZİYARET DAHİ ETMEDEN verdiğini bizzat bildiğimi belirtsem???

İyiler ile kötüler, dürüstler ile olmayanlar ayrılmalı artık.
  6. iyide sayın obalsun, "MAĞAZALARI ZİYARET DAHİ ETMEDEN verdiğini bizzat bildiğimi belirtsem??? " derken bunu bilen ve bu yanlışın hepimizin canını yakacağını bilen biri olarak şikayet mekanizmasını çalıştırmanın isabetli olacağını düşünmüyor musunuz?.. bu soruyu hem size hemde sitedeki arkadaşlarıma sormak istiyorum.. ne yapıcaz, piyasanın aç gözlü, sığ, vasat altı fırsatcı insanlar tafından yozlaşmasına seyirci mi kalacaz..
    bişey olmalı ya hakem heyeti, ya oda yada dernek altında birleşip ortak karar almalı.. hiç değilse şikayet mekanizmasını nasıl nerede vene şartlarda kullanacağımıza dair bir genelge oluşturalım.. kırmızı çizgilerimizi belirleyelim.. herşeyi devletten beklemeyelim..
    bi sınır çizgimiz olsun; onun altındaki şeyleri şikayet edelim..
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    El cevap:bu gün bir inşaat firması sahibi ile inşaatının yanında görüşmem oldu.görüşmeyi yapıyordum ve teklifimi konuşuyorduk.dedimki ben bu işi böyle yaparım ve maaşım çok veriyor osgb.araya hekimim girdi erkan bey inşaatınızda işini oturtmak için normal süreden fazla gelip gidecek kendisini tanırım bunun bana maliyeti çok en azından risk değerlendirme raporunun renkli çıktı maliyeti bile çok yüksek.biz bu paranın aşağısına yapmayız isterseniz diğer yerler ile anlaşın deyip birlikte kesip attık.Doktorum benim işyeri hekimim hemde işverenimdir.kendisi ile gurur duydum.derdimiz davamız aynı imiş.diğer doktorumda aynı idi.

ben birazda işverenlerin iş barışı ve toplumsal huzura büyük katkı sağlıcak iş sağlığı ve güvenliği perofesyoneli seçimlerinde sağ duyulu davranmaya davet ediyorum..

ha sonuç mu neydi arkadaşlar inşaatın başında hararetli tartışmamız işi almamızla sonuçlandı.
  8. obalsun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Şikayet mekanizmasını nasıl çalıştırabilirim sizce? İnanın konu üzerinde çok düşündüm. Bireysel olarak şikayet etsem ne diyeceğim. "Zİyaret etmeden risk analizi yaptılar" desem; alan memnun satan memnun, her iki taraf da beni yalancı çıkaracak. "Bu fiyata bu iş yapılmaz" desem; faturalı, teklifli iş yapmışlar. Ücret politikamız bu derler olur biter. Kısacası bazı şeyleri bilmenek bir dert, bilip de bir şey yapamamak iki dert.

Çözümün 2 yolu olacağını düşünüyorum. Ya dediğiz gibi bir oda oluşumuna gidilecek - ki en doğrusu tabi ki bu olacak- böylelikle otokontrol mekanizması oluşturulacak, ya da bu dalgalanmaların bir süre daha devam etmesi sessizce seyredilecek, piyasa dinamiklerinin (iş veren, İGU, OSGB, Bakanlık ) yerine oturması beklenecek. Şahsi tercihim 1. şıktan yana…
  9. omer umut mutlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50835
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaslar herkes aynı durumda ben bireysel olarak bir marangoza gittim teklif vermek için (teklikeli yer 13 sigortalı çalısan var) ortamı gorup fotorafları çekmek için gittim ve gordugum manzara beni korkuttu butun kimyasallar etrafta kesme makinasının korumasını çıkarmıslar rahat hareket edemiyor diye çalısanlarda tozlar için hiç bi koruyucu donanım yok 17 yasında çırakları var vs. yani anlayacagınız durum vahimdi konusmak için adamın ofisine geçtik fiyat için aksam bilgi verecegimi söledım ki bu işi bireysel olarak yapıyorum osgbden işyeri hemimi alıyorum. Hani ben ne kadar fiyat versem diye düsünürken aksam adam aradı dediki umut bey muhasebeci bir osgb numarası verdi onları aradık isg uzmanı+işyeri hekimi+risk degerlendirmesi+sertifika yani anlıcagınız hersey için fiyat almıs adam. Ne kadar die sordum. Adam bana ne desin 80tl+kdv basımdan aşagı kaynar su dökülmüs gibi oldum bir an şoka girdim inanamıyorum dedim ciddi olamazsınız dogrumu bu dedim evet dedi lütfen banada oranın numarasını verirmisiniz dedim.Aldım numarayı istanbul yenibosna civarında bir osgb açtılar telefonu dedim ki bu marangoza 80tl+kdv fiyat vermişsiniz dogrumudur inanamadım dedim de. Evet dedi dogrudur fiyat inanamamıs bir sekilde bakın bende isyeri güvenligi uzmanıyım peki bu fiyata hekim de dahilmi hersey içinmi bu aylık 80 tl+kdv evet dedi. Arkadaslar bir saydım adama dedimki arkadaslar dalgamı geçiyosunuz siz ya gidip gordunuzmu hayır peki neye istinaden bu fiyat adamın civarda tanıdıgı varmıs onlarda yaptırıcakmıs ee ne olmus dedim adam bana diyoki ben gelecegi iyi görmüyorum fiyatlar daha düsücegi için bu fiyatı verdim (konustugum işyeri hekimi osgbnin sahibi). Siz bizim ekmegimize resmen kan dogruyorsunuz bu hizmeti nasıl verebilirsiniz dedim helal olsun baska birsey demiyorum alkıslıyorum dedim sizi ve yüzüne kapattım. Gerisini siz düsünün...
    Acilen bizim odamız kurulmalı ve taban fiyatları belirlenmeli arkadaslar yoksa böle paraya aç olan arkadaslar piyasaya sert bi sekilde saldırıp batacak ve bu sektörü paramparça edecekler...
  10. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    benim anlaştığım bilardocuyu osgb; geçen hafta 250 ye, tavukçuyu 2 gün önce 80 tl ye kaptı..fiyatları gitgide düşürüyorlar..dönercinin formlarını inceledim ;3 adet tehlike belirlenmiş..mevcut kontrol önlemlerinin 2.inci bölmesindeki cümlede şu vardı; ... ... ...yetkilisi servis tarafından kontrol edilecek,işyerinin havalandırması gerekli aspirasyon donanımyla sağlanacak, "ayakkabı satışı yapılan yerlerde deri kokusu.."..düşünün artık..adam copy pası bile saçmalamış...eğitimi nasıl aldınız sorusunu sordum.." valla 8-10 dk konuştular birkaç yaprak verdiler bunları okuyun dediler sonra hemen sertifikaları imzalayıp gittiler..bu nasıl iştir nereye gidiyoruz
  11. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yapma gali
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Şubat 2014 ---
    bakkallar için 15 tl idi buna göre normal
  12. aykutkara0 İSGforum Üyesi

500+kdv
    750+kdv
  13. isgcevmuh İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ya bu işe gönül vermiş arkadaşlar bu bilgileri bakanlığa bildirin Allah aşkına vicdanınız varsa!
  14. Sayın Murat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14348
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Evet arkadaşlar birşeyler yapılmazsa igu itibarı ve önemi hiç kalmayacak. Gereksiz formaliteden birşey olacak ki buda sektörün daha başlamadan bitmesi demek bu rekabeti osgb ler bu hale getirdi sadece almış olmak için günü kurtarmak ve kaptı kaçtı yapmak için bu sektörü kullanıyorlar uzun vadede çalışmayı ve işin ciddiyetini pek düşünmüyorlar gibi hareket ediyorlar . Ortak hareket edilmeli bence fiyatlar sabit olmalı o zaman işini hakkıyla yapan gerçekten kazanır.
  15. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    işi layıkıyla yapmadıktan sonra, kopyala yapıştır dökümantasyonla iş güvenliği falan sağlanamaz. bilinçsiz osgbler ve bilinçsiz işverenler biraraya gelince bu durumların yaşanması normal. işyerini görmeden fiyat veren kişinin bırakın mühendis olmasını ilkokul diplomasından, ıq seviyesinden şüphe duyarım. iş güvenliği uzmanı değil iş güvenliği soytarısı. bu insan müsveddeleri için insan sağlığının, can güvenliğinin falan hiçbir önemi yok.
  16. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Arkadaşlar böyle bildiğiniz yerlere hizmet veren (daha doğrusu hizmet vermeyen) osgbleri şikayet edin. Evrakları bizzat görmüşseniz, bu kadar eminseniz bi şikayet edin bir denetim geçirsinler, bakın nasıl düzelecekler istemeye istemeye....
  17. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    OSGB
    iyi diyorsun da Erkan bey
    bakanlık 14,50 lira destek veriyor 1 kişinin İSG (uzman ve hekim) maliyeti olarak:cool:
  18. Hasan TUFAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    50648
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Nur Plastik ve Madencilik San. Tic. Ltd. Şti.
    Bence Bakanlık Müfettişleri ilk önce OSGB lerin hizmet verdikleri yerleri (daha doğrusu sözleşme yaptıkları yerleri diyelim) bir teftiş edip (özellikle düşük fiyat verdikleri yerleri) ona göre faaliyetlerine devam edip etmeyeceklerine karar vermeliler. Burada hem OSGB ler hemde işverenlerin canı yanınca, gerçekten bu işe gönül verenlerin değeri o zaman anlaşılacaktır. Bana göre bu da Nisan ayından önce pek olmaz. Bence bu işi ciddi düşünen arkadaşlar değerlerini düşürmesinler. 2 - 3 ay daha dişlerini sıksınlar. Unutmayalım üstlendiğimiz işlerin hepsinde şiddeti aynı. Bakın geçtiğimiz ay en az 82 işçi yaşamını yitirmiş, yazık değilmi o işçilere, işverene devlete ve geride kalanlara. Her bir olayda ucu hep, her zaman igu ya dokunacak. Dimyata pirince giderken evdeki bulgurdan olmayalım. Üstlendiğimiz bu meslek hem maddi(maddi çünkü sonuçta işçi, işveren ve milletimiz olabilecek bir olayda kayıplar bertaraf ediliyor) hemde manevi yönden üst seviyelerde. Elit olmak için çaba sarfedelim hep birlikte. Ve bir an önce (bu forumda resmi olmasa bile yapabiliriz ) Taban fiyatı oluşturalım. Unutmayalım bu gemide hepimiz varız. Yalnız bazılarımızın can yeleği var. Can yeleği olmayanlar; gemiyi batırmayalım.
  19. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    Bakanlığın açıkladığı destek rakamları realiteye aykırıdır,düzeltilmelidir.(çünkü bazı osgb ler bunu baz alıp işletmelere bakın cebinizden para çıkmayacak demektedirler,bu fiyata cepten hizmet ile ilgili para çıkmayacak belki ama birincisi hizmet alamayacaklar ,daha önemlisi bir iş kazasında büyük vicdani ve maddi(tazminatlar) sorunlarla karşı karşıya kalacaklar
  20. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    şikayeti nasıl yapacağız..toplu şikayetler olmalı..ben eğitim kurumuma da bu konulardan bahsettim..kızdılar; şikayet etmeli öylelerini dediler..nasıl yapalım..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Şubat 2014 ---
    üç gün önce xxsxx osgb istanbul meslek odalarına bağlı çalışan bütün kuaförler için , meslek odaları ile anlaşmaya vardılar..hizmet bedeli 1 saat için aylık 80 tl karşılığında( uzman, ıH , sağlık personeli)..içinde