1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ikamet tipi yapilar için düşmelerin önlenmesi

Konusu 'Yüksekte Çalışmalar ve Emniyet' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 25 Şubat 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Giriş
  Düşmenin önlenmesi geniş bir kavramdır. Hareketleri, sistemleri, prosesleri, işlemleri, ekipmanları ve işçileri düşme tehlikelerinden korumak için gerekli kaideleri kapsar. Düşmenin önlenmesi büyük ve hantal ekipmanları kapsamaz. Verilen işle karıştırılmamalıdır ve birlikte çalışmakta değildir, eğer siz bu kavramı anlayıp uygun şekilde uygularsanız, bu kılavuz size düşmenin önlenmesi kavramını anlamakta ve ikamet tipi yapısal çalışmalarda uygulamalarda yardımcı olacaktır.
  İkamet tipi yapılar, çalışma ortamı, yapı malzemesi, metotları ve işlemlerinin tipik tekli aile veya yerleşim yapılarına uygulanır.
  Ekipman satıcılarına, mühendislere ve emniyet profesyonellerine gayretlerinden dolayı teşekkürler. İkamet tipi yapı çalışanlarını düşme tehlikelerinden korumak için bir çok etkili yol vardır. Yeni metotlar, teknikler ve ürünler devamlı surette gelişmektedirler. Buna rağmen, bu gayretlerden hiçbiri işveren uygun ekipman ile iş eğitimi sağlanmadığı sürece yararlanmaları önleyemez, bunların ne zaman ve nerede efektif olarak kullanılacağının bilinmesi de gereklidir.


  Çeviren ve Düzenleyen: Müjdat AYDIN

  Ekli Dosyalar: