1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ilan::[1500,tl üzerinden sertifikasını değerlendirmek istiyormuş!!!]

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 23 Şubat 2015 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
 2. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Bakkalı, manavı, sektörün s sini bilmeyenleri sırf sigorta günü tutuyor diye B sınıfı A sınıfı yaparsan onlarda gelir böyle ... Neyse !
 3. Can Koral İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  50445
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  ben burda sigorta günü sırf tutuyo diye alakasız insanlar uzman olucak dediğimde sözüm ona a sınıfları isyan bayrağı açmıştı!!!
 4. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  bizde demiştik olur mu öyle şey diye....
  adam
  3 yıl çalışmış B olmuş
  4 yıl çalışmış A olmuş
  sen gel benim primim saolsun de A ol
  sonra da durum bu işte
 5. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118515
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Enerji Sektörü
  Yorum yapan arkadaşlarımın ağzına sağlık. 21 Aralık 2013 İş Güvenliği için Utanç Günüdür.
 6. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Vallaha sabaha kadar isyan bayrağı açsınlar. O karar ne zaman verildi işte o zaman iş kazalarının önüne daha da geçilemez oldu. Forklift nedir bilmeyen kişinin A sınıfı olması ne kadar mantıklıdır acaba ?

  Sırf ülkede A sınıfı , B sınıfı uzman sayısı az diye yapılan bu saçmalığı kimse kabullenmemizi istemesin lütfen !
 7. Can Koral İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  50445
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  o konu başlığını bir hatırlasam o kişileri bulup yazacağım şimdi de neyse...
 8. yaşarsalur İSGforum Üyesi

 9. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu
  normal yoldan a sınıfı olan yok zaten gençler. varsa bir elin parmakları kadardır. yükseltme sınavlarından önce a sınıfı olanların % 90'ı iş müfettişleriydi, geriye kalanı hasbelkader yine tek sınavla a sınıfı olmuştur. bunlar alim ulema oldu da diğerleri bakkal manav mı oldu? ne kadar çirkin bir benzetme. bu yükseltme sınavlarını da zaten yine kendileri aynı şekilde a sınıfı olanlar yargıya taşıdı. bu nedenle yok efendim 21 aralık yükseltme sınavı falan diye tepki gösterilmesi ilginç oluyor. çürük yumurtalar her meslekte olur ve bunların ayıklanması gerekir. sistemi bir türlü oturtamayan ve utanç duyması gerekenler Ankara taraflarında, devletin verdiği hakkı herkes kullanabilir gerisi boş.
 10. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Olan durumu yazıyorum. Bakkalda manavda çalışan, ömründe fabrika ortamı görmeyen adam sırf parası için A sınıfı oluyorsa sabaha kadar buradan böyle benzetmelerde bulunurum. C sınıfının, B sınıfının köpek gibi çalışması sonucu bir köşede oturup imza atmakla olmuyor bu işler.. Sırf prim günü uygun diye A sınıfı olanlar bir zahmet sahaya inip analiz yapsınlar da görelim. Yarısından çoğu prosedür nedir, talimat nedir, analiz nasıl yapılır hiç bir şey bildikleri yok..

  Burada yazılanlar, kişilerin kendilerini bağlamıyorsa bizlere bu durumu normalmiş gibi de yansıtmasınlar lütfen !.
 11. bim İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Kamu
  bence gayet yerinde bir uygulama yapıldı, koyunun olmadığı yerde keçiye abdurrrahman çelebi derlermiş, eski a sınıflarının tekelleşmesini kırdılar. işveren herşeyi sizden bizden daha iyi biliyor zaten. herkes niyetine göre kişiyi arar bulur sonuçlarına katlanır. iş güvenliği uzmanı olarak az buçuk çalışıp dünyanın hakimi olduğunuzu zannetmeyin. en çok hatayı ben bu işi çok iyi biliyorum dediğinizde yaparsınız.
 12. İpek Yetiş İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Doğrudur. İşveren kendine uygun, sırf adı var diyeceği yukarıdaki gibi 1500 TL ye belgesini kiralayacak bir kukla bulmak isteyebilir. Firmaların kendi tercihi buna kimse karışamaz. Ancak o tarz kişilerin uzmanım diye ortalıkta gezmesi sıkıntı !. Birileri cebini doldururken iş kazalarının da önüne geçilmelidir.

  2-3 yıllık ya da yeni uzman olmuş , fabrika kültürünü bilen kişiler de gün gelir 10 yıllık masa başı uzmanından daha kaliteli işler yapar..

  Neyse burada kimse kimseye bir şeyler ispat etmek zorunda değil. Kimse kimsenin Lisans - Yüksek lisans - Uzmanlık bilgileri konularını bilemediğinden sözde boş yorumlar yapılabilir. Sonucunda da konu başka yerlere kayıp çirkinleşebilir.
 13. Turgutk İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Bu ilan gerçek olsaydı ilanın altında iletişim bilgisi bulunurdu ayrıca acil olsaydı yazılan mesajlara cevap verirdi.
  Direk ücret yazdığına göre bu osgb lerin bir oyunudur veya site sahibinin reyting artırmak için bir taktiği olabilir. Hemen sazan gibi atlamayalım.
 14. Can Koral İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  50445
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Yapmayın rica ederim sanki bunu yapanlar olduğunu bilmiyoruz...bizzat beni arayıp diplomanızı kullanabilirmiyiz diye teklif geldiğine göre A sınıfı hayli hayli bunu yapar , tek yaptığı sınava girip belge almaktı sonuçta ekstra bişe yapmasına gerek yoktu ( sizi konu dışı tutuyorum ) .Ama sazan kelimesini kullanmanız hoş değil burası twitter değil sonuçta belli bir seviye var burda...
 15. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  108955
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Sistem böyle devam ettikçe bu tür illegal işlere yönelmek şaşırtıcı değil. Bu iş vicdan işi. Diplomanı kirala yan gel yat ya da başka bir iş yap ancak iş güvenliği uzmanlığı adına hiç çalışma, gün gelsin iş kazası olsun aklan, sıyrıl, paçanı kurtar. Ohh ne güzel. Burası TÜRKİYE demekten her zaman nefret etmişimdir. Bazı kuralların değişmesi, bazı sistemlerin yeniden yapılandırılması gerekmektedir. Binlerce İSG UZMANI bu zor şartlar nedeniyle bir gün işsiz kalacak gibi gözüküyor. Yeni tasarıda İSG UZMANI her ne kadar sözüm ona KORUMA ALTINA alındıysa da işlerin kökten değişmesi gerekmektedir.
 16. mehmet aksan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  93260
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Herkese günaydın,
  Öncelikle eğer bu ilan gerçek ise üzücü bir durum, bu kadar bu işe kendini vermiş ve adamış arkadaşlara yazık etmişler bu ilanla. Bu durumun düzelmesi için sistemin değişmesi lazım sistem değişmedikçe yapılan yorumlar ve istekler hep havada kalır. Yasalar ve yönetmelikler tam anlamıyla yapılsa bile biz uzmanları işi daha düzene girer. zaten yasalar ve yattırımlar devlet tarafından tam yapılsa bu aramızda manüpüle olmuş kişiler kalmaz sonuçta yasa yattırımları uygulansa çok ağır olur ve inanın sınava giren bile olmaz.

  herkese hayırlı ve kazasız bir ömür dilerim.

  Saygılarımla,
 17. _kaanmert İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  O zaman sana AZER BÜLBÜL den ZORUNA MI GİTTİ GARDAŞ şarkısını armağan ediyorum. Üzerine alındığından bişi bilmediğin belli. Cevap verirsen bi şarkı daha armağan edecem :) Ek olarak eski A SINIFI uzmanlar da bişi bimiyor merak etme. TR de işi yapan amele gibi yağmur çamur şantiye şantiye gezen C SINIFI UZMANLAR dır. A SINIFLARI onların yaptıkları işlerin arkasına sığınır.
 18. Cumhur Gültekin İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  80759
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Vakıf Üniversitesi
  A sınıfı uzmanlık belgesini 1.500 TL üzerinden değerlendirmek normal bir durum mu? Bu paraya bu iş yapılır mı? Yapılmaz. Boşuna birbirinizi kırıp, iyi olan ortamı yok ediyorsunuz. Havanda su döğmeyin.
 19. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118515
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Enerji Sektörü
  Arkadaşlarım yorumlarınız bilgilerimizi derinleştirmekle beraber şu ağızlara dolanmış olan " SİSTEMİN DEĞİŞMESİ LAZIM" - "SİSTEM BUNU GEREKTİRİYOR" kalıplarından sıyrılmalıyız. Zihniyetimiz bizim müdahale edemeyeceğimiz ya da etmek istemeyeceğimiz tarafların suçlanması hususunda ilerlerse bizler ve bizi takip eden uzman / adayları da aynı muamele ile karşı karşıya kalacaklar, hemen hemen her uzman bu tarz yorumları görünce "ARKADAŞ BU PARALARA UZMANLIK MI YAPILIR" diyor lar mış ya , Nasıl oluyor da bu osgbler hala çalışmaya devam ediyor. Sizce bunun sistemle bir alakası var mı ? Allah bizi yaratırken hür irade vermiş değil mi , sistem kötü osgbler bu ücreti teklif ediyor. Kabul etmekte etmemekte sonuçta bizim elimizde.
 20. özkan21 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  iş çocuk oyuncağı haline geldi.bu satılık diploma işinden zaten oldum olalı haz etmem.bu sistemi çökertmenin bir yolu var(isg için).devletin bu konuyla ilgili açacağı kurul(heyet) belgesini satışa çıkaran arkadaştan belgeye harcadığı paranın yarı fiyatına satın alıp belgeyi iptal etmeli.