1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ilgi:18.05.2013 c sınıfı iş güvenliği uzmanlığı sınav soruları itiraz dilekçesi ve ekleri

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 20 Mayıs 2013 başlatılmıştır.

1. galip fatih alkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    B C VE D ŞIKLARINDAKİ FİİLLERİ GERÇEKLEŞTİREN ÇALIŞAN A ŞIKKINDA İSE FİZİKİ ETMEN VARDIR. C ŞIKKINDA KİŞİSEL FAKTÖR VARDIR
  2. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    51.
    I- Düşük sıcaklık ve bunun gibi özel çalışma koşulları
    II- İş ekipmanı üreticilerinin mevzuat gereği verdiği bilgileri
    III- Maruziyetin türü, düzeyi ve süresi
    IV- Maruziyet sınır değerleri ve maruziyet etkin değerleri
    İşveren, yapılacak risk değerlendirmesinde, titreşim ile ilgili olarak yukarıdakilerden hangilerini dikkat almalıdır?
    A) Yalnız III
    B) III ve IV
    C) II, III ve IV
    D) I, II, III ve IV
    b-51. soruda "I- Düşük sıcaklık ve bunun gibi özel çalışma koşulları" nın titreşimle ne ilgisi var birisi izah edebilir mi? ben birşeyimi kaçırıyorum?
  3. Oğuz Sert İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Düşük sıcaklıkta titreşim beyaz el sendromuna yol açıyormuş maalesef ben de c şıkkını işaretledim.
  4. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ) İşveren, İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetmeliğinin 6 ncı maddesinin (c) bendine göre yapılacak risk değerlendirmesinde özellikle aşağıdaki hususları dikkate alacaktır:
    1) Aralıklı titreşim veya tekrarlanan şoklara maruziyet de dahil maruziyetin türü, düzeyi ve süresi,
    2) Bu Yönetmeliğin 5 inci maddesinde belirtilen maruziyet sınır değerleri ve maruziyet etkin değerleri,
    3) Riske duyarlı işçilerin sağlık ve güvenliğine olan etkiler,
    4) Mekanik titreşim ile işyeri veya başka bir iş ekipmanı arasındaki etkileşimden kaynaklanan ve işçinin güvenliğine tesir eden dolaylı etkileri,
    5) İş ekipmanı üreticilerinin mevzuat gereği verdiği bilgileri,
    6) Mevcut ekipman yerine kullanılabilecek, mekanik titreşime maruziyet düzeyini azaltacak şekilde tasarlanmış iş ekipmanının bulunup bulunmadığı,
    7) Bütün vücut titreşimi maruziyetinin işverenin sorumluluğundaki normal çalışma saatleri dışında da devam etmesi durumunda maruziyetin boyutu,
    Düşük sıcaklık ve bunun gibi özel çalışma koşulları,
    9) Sağlık gözetiminden elde edilen bilgileri, mümkünse yayınlanmış bilgileri.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Mayıs 2013 ---
    bu sorunun iptali çok zor.aynen yazıyor çünkü :/
  5. Ayça Bulut İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    yeni bakabildim .. b grubu uzmanlık soruları eski sınavlara daha bi benzer ve daha bi kolaymış
  6. m_guler84 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    B Kitapçığı,Soru 97 – Kişisel koruyucu donanımlarda CE işaretinin iliştirilmesi ile ilgili olarak aşağıdakilerden hangisi doğrudur?
    A) CE “Avrupa Kalitesi” anlamına gelmektedir.
    B) CE işareti, ürünün belgelerine iliştirilmelidir.
    C) CE işareti ürünün kaliteli olduğunu göstermek için iliştirilir.
    D) CE işareti, boyutları uygun olduğu taktirde ürünü iliştirilmelidir.
    (Bakanlık cevabı : D şıkkı)
    İTİRAZ GEREKÇESİ: CE işaretiyle ilgili soruda iki doğru cevap vardı.
    Ürünün üzerine ve / veya ambalajına ve beraberindeki belgeye '' CE '' işareti iliştirilir ve piyasaya arz edilir.
    http://www.tse.org.tr/hizmetlerimiz
    Ürünün üzerine ya da beraberindeki belgeye iliştirilir, şıklarda (B ve D ) her ikisi de vardı.Ayrıca,
    17 Ocak2002 Tarihli Resmi GazeteSayı:24643
    "CE" Uygunluk İşaretinin Ürüne İliştirilmesine ve Kullanılmasına Dair Yönetmelik"CE" uygunluk işaretinin ürüne iliştirilmesine ve kullanılmasına dair genel esaslar Ürüne veya bilgi plakasına, ürünün yapısı gereği bunun mümkün olmadığı ya da istenmediği durumlarda varsa ambalajına ve ilgili teknik düzenlemenin öngörmesi halinde ürün beraberindeki belgelere iliştirilir.Soruda doğrudur ibaresi olduğundan dolayı B şıkkının da yanlış bir ifade olmadığını göstermektedir.
  7. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    kesinlikle katılıyorum itiraz ettiniz mi sizde?
  8. gökhan şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    d şıkkındaki yanıcı gaz kırmızı ifadesi yanlış asetilen de yanıcıdır ama sarı , propan gri vb. şeklinde.yanıcı gazların hepsi kırmızı değildir.
  9. galip fatih alkan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    SN YASMUR ELEKTRİK SORUSU İLE ALAKALI ITIRAZINIZIN NET GEÇERLİLİĞİ YOKTUR ORTA GERİLİM OG İFADESİ KULLANILAN BİR İFADEDİR
  10. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    çok teşekkürler, Raynaud sendromu (beyaz el sendromu) 'nu gözden kaçırmışım.
  11. bim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kamu
    teşekkürler, yönetmelikte yer alıyormuş.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 21 Mayıs 2013 ---
    arkadaşlar bir de şu soruya bakabilir misiniz?
  12. gökhan şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    arkadaşlar parayı hangi bankaya yatıracaktık acil cevap verebilirmisiniz çıkıcam da bankaya
  13. m_guler84 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    SINAV İLE İLGİLİ İTİRAZLAR
    Adaylar; sınav sorularına ilişkin itirazlarını, soru ve cevap anahtarlarının http://www.meb.gov.tr ve http://www.isggm.gov.tr internet adreslerinde yayımlanmasından itibaren en geç 3 (üç) iş günü içerisinde, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü’ne yapabileceklerdir.
    4
    Adayların sınav sorularına itiraz başvuruları, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü Döner Sermaye İşletme Müdürlüğünün Ziraat Bankası Emek Şubesindeki TR 85 0001 0007 6540 5083 1150 07 IBAN Nu’lı hesabına itiraz edilecek her bir soru için 10 TL (KDV dahil) “sorulara itiraz ücreti” adı altında yatırarak alınan banka dekontu ve dilekçe ile kabul edilecektir.
    Başvuru adresi ise, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Genel Evrak Servisi İnönü Bulvarı No:42 Emek-ANKARA’dır.
  14. Cihan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32596
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Sünpor Isı Yalıtım
    Ziraat bankası - ben internetten eft yaparak hallettim o işi. Toplam 8 Soru itirazı yaptım.Umarım hakkını arayanlar sadece burada yazı yazanlar değildir.
  15. gökhan şentürk İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
  16. Elvan SARI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kardeşim dilekçen gönder bizde benzerini gönderelim
  17. m_guler84 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben yarın gidip elden vericem itiraz dilekçemi,inşallah herkes verir ya da gönderir dilekçeleri :(
  18. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    CE 'li olan soruya
    isg yönetim sistemiyle ilgili olan soruya ve
    daire testere tezgah'ı olan soruya itiraz edeceğim. dilekçeyi yarın göndersek kargo süresini sorun yaparlar mı acaba? her hesabı yaparlar diye düşünüyorum.
  19. Anıl Keskin Haber Grubu

• Haber Grubu
    Sertifika Numarası:
    92297
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Abi bunlar hakkaten bir ülkenin sorularını alıyorlar bir çevirici ile translate ediyorlar kopyalayıp yapıştırıyorlar. Ya da soruları hazırlarken kafayı çekiyorlar böyle soru mu olur cevabını geçtim doğru mu yanlış mı diye soru sorma şekilleri arızalı :S Bir çin atasözü der ki: "soruyu doğru soramayan cevabını alamaz ;)"
  20. Elvan SARI İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    kardeşim dilekçen paylaş bizde ona göre yazalım ıtıtaz nedenlerımızı