1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ilk iş günü

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Ahmet-TURAN tarafından 25 Haziran 2014 başlatılmıştır.

1. Ahmet-TURAN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    101136
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar bugün bir osgb ye yaptığım başvuru olumlu sonuçlandı.İlk iş günüm, dışarıda bir firmaya verilen danışmanlık hizmetinde yer almak olucak,iş güvenliği uzmanlığı kariyerimin ilk günü için tavsiyelerinizi dinlemek isterim...
  2. Mehmet Mete İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    İlk defa iş güvenliği uzmanlığının yanında 'kariyer' kelimesini gördüm. Herkes bir gün bu uzmanlık olmayacakmış gibi konuşuyor malum torba yasalar, yönetmelikler ortada :) İlk gün için yanında herhalde biri olacaktır diye düşünüyorum. Not defteri alıp, uzman arkadaşın dediklerini not alabilirsin. Girdiğin osgb'deki dosyalama sistemine bakabilirsin. Firmalara girdiğinde başka gözle nerede riskler olduğuna bakabilirsin ve firmalarda herşeyi biliyormuşçasına durmanı tavsiye ederim. Çünkü kimsenin kafasında iş güvenliği uzmanının tam olarak ne yaptığı belli değil. Çok değişik sorularla karşılaşabilirsin. Ne zaman emekli olucam? Ne zaman sigortalı olucam? Su deposunu temizletmeli miyim? gibi gibi milyon tane soruyla karşılaşabilirsin. Bilmediğin sorulara kesinlikle bilmiyorum deme ben bir araştırayim bir bakayim de karizmayı çizdirme :) İlk gün için bu kadar öğüt yeter herhalde :)
  3. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Kendinizi danışmanlık yapmaya gittiğiniz iş yerindeki bir çalışan yerine koyar, etrafa ona göre göz gezdirir ve not alırdım.
    Kendime göre ilginç gördüğüm her detayı not edip fotoğraf çekerdim ve bu konularla ilgili, önlem alınmış dahi olsa hangi yasal mevzuat baz alınarak yapılmış, onu karşılaştırırdım. Böylece kursta aldığınız ve sınavda çalıştığınız konuyu bizzat pratikte pekiştirmiş olacaksınız. Hatta fırsat bulursam birkaç çalışan ile özel sohbet tarzında daha önce verilen eğitimin kalitesi ve işlenilen konuları sorar, ona uygun birkaç soru sorardım.
    Hayırlı uğurlu olsun yeni işiniz. Allah utandırmasın.