1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ilk yardım ekibi oluşturma

Konusu 'İlkyardım' forumundadır ve Özlem Kocaman tarafından 10 Ocak 2014 başlatılmıştır.

 1. Özlem Kocaman İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Mevzuata göre kaç kişi olduğunda ilk yardım oluşturma zorunluluğu vardır
 2. T.Ulus İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  Az tehlikeli : 20 kişide 1 kişi
  Tehlikeli ve çok tehlikeli: 10 kişide 1 kişi
  İlkyardım Temel eğitim sertifikası almalıdır.
 3. Özlem Kocaman İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  cok saolun bunları biliyorum birde ayrıca ilk yardım ekibi oluşturulması (en az 3 kişi olan)gerekiyor onun için kaç kişi olması gerekiyor mesela ofiste 5 kişi var ilk yardım ekibi oluşturulması gerekiyor mu
 4. T.Ulus İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Bireysel
  İlkyardım Yönetmeliği 22.05.2002

  İlkyardımcı ve zorunlu ilkyardımcı istihdamı


  Madde 16 - (Başlığıyla birlikte değişik:RG-18/03/2004-25406)(1)

  Tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen her yirmi personel için bir, ilgili mevzuata göre ağır ve tehlikeli işler kapsamında bulunan işyerlerinde, her on personel için bir olmak üzere, bu yönetmeliğe göre yetkilendirilmiş merkezden en az “Temel İlkyardım Eğitimi” sertifikası almış "İlkyardımcının bulundurulması zorunludur.

  Bu konuda yönetmelikte en az çalışan sayısına göre ya da minimum 3 kişilik bir ekip oluşturulması zorunluluğu yok. Beş kişilik bir ofis için 1 kişinin ilkyardım sertifikası alması yeterli olacaktır.