1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

SON DAKİKA!!! Ilk yilinda osgb gerçekleri - izmir tabip odası

Konusu 'İş Sağlığı ve Güvenliği Haberleri' forumundadır ve Mehmet MAKAR tarafından 31 Ocak 2014 başlatılmıştır.

1. Sait Aktaş Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    41670
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    :::::::::
    Bende onu diyorum. Tanıdığı olanlar hep şanslı olacak. Bilgisi olanlar değil. (sizi tenzih ederim)
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    tek kelimeyle OSGB lerin son durumu hakkında bakanlığa sunulacak güzel bir rapor niteliğinde bu çalışmayı yapan yetkili merci ve arkadaşlara teşekkür ederim.
  3. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    kimse osgb ile çalışmasın..zorunda değilsiniz.. bir hekim buldunuz mu birlikte herşeyi yapabilirsiniz..
    tıpkı benim yakında yapacağım gibi. alt yapıyı hazırladım gibi.. sadece bir hastane ile anlaşıp hekim işini hallettim mi mesele kalmayacak..
  4. Arkadaşlar, "ben tecrübesizim OSGB'ye mahkumum" psikolojisinden kurtulmak TEK ÇARE.. OSGB ye mahkum değiliz.. Önce küçük işlerden başlayalım, az işimiz olsun, Kendimizi çok iyi geliştirelim, ve MUTLAKA AMA MUTLAKA bir işyerinde asgari saattlerden daha fazla süre ile çalışmak için çaba sarf edelim.. Çünkü bu iş kısa sürelerle işyerine gitmekle olmaz.. İş yerinde zaman harcalayım, ortamı koklayalım, çalışanlarla diyalog kuralım, onları dinleyelim, nasılsınız diyelim, gözlerinin içine bakalım ve kendimizi çok geliştirelim.. İçimizde öyle arkadaşlar varki (kimse kusura baklamasın) daha bu işin abc sine bile hakim değiller.. Öncelikle mevzuata hakim olalım.. BİZ DÜZELİRSEK PİYASA DA DÜZELİR..
    OSGB 'lere MAHKUM DEĞİLİZ..
  5. İlker Turan Mevzuat Grubu

• Mevzuat Grubu
    Sertifika Numarası:
    118279
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Akademik Fark OSGB

Ben de gidişatın bu yönde şekilleneceğini düşünenlerdenim. İşi bilen yapsın. Aradaki rantçıları kaldırmak için işverenlerin bilinçlenmesi gerekiyor. Anlaşma yaptıkları adamların belgelerini bile sormuyorlar. Ben kendim söylüyorum belge numaramı, firmanın yetki belgesi, vs.
  6. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Orkun Grup nakliye& lojistik
    bugün dönerci konuşuyordu..kimliği belirsiz bir zat beykoz ümraniye arası 9-10 esnafa rd yapmış dağıtmış 80 tl ye 60 tl ye ve bunu yapan o kişinin de yetki belgesi yokmuş..bu henüz bu ay içinde gerçekleşen bir olay..
  7. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    burada yazmak ne kadar doğru bilemiyorum.. doğrusu dönercinin adını ve adresini bakanlığa bildirmek bu tip sahtekarları yakalatmak için en doğru yoldur diye düşünüyorum..
  8. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    dönerci ve öteki esnaflar mağdur..farklı bir adam buraları hep gezmiş, 2 -3 işyerine de hekimi de ben yönlendireceğim demiş sonra ilgilenmemiş, araştırmışlar ve adamın uzmanlık belgesine sahip olmadığını anlamışlar..bu dönercinin isyanlarla bana ve yanımdaki arkadaşa anlattıkları..
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 2 Şubat 2014 ---
    pardon evet..adamın imzası ismi bu işyererinde vardır..bildirilir fakat adam farklı bir isim girmiştir onu irdelemedim..yarın bir daha aynı adama gideceğim bu defa ali bey
  9. Ali Ustun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    mağdur oldukları için bakanlığa bildirmek gerekir.. bu onları suçlu yapmaz.. mağdurlar..
    haklarını arasınlar. alo 170 i arayıp anlatsınlar...
  10. Bianegro İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    79595
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    bir de şu var..3 tane işyerine uğradım, tanıdığım yerler illa iş yapmak konuşaptılarmak maksatlı değil, bu üç işyerine osgbler risk analizi yaptılar, 2 yaprak birşey, işyerine özgü tedbirler dahi yok klasik tabirler var, eğitim sertifikaları verilmiş fakat adamlara sözde 10-15 dk anlatmışlar gitmişler..osgb ler bu işi vakitten ve paradan çalarak yapıyorlar
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 2 Şubat 2014 ---
    ben yarın gideceğim..herkes farkettiği haksızlığın önünde dursun birlik olsun..