1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Yürürlükte Ilkyardım yönetmeliği

Konusu 'Mevzuat Kütüphanesi' forumundadır ve Talha Taflıoğlu tarafından 5 Mart 2013 başlatılmıştır.

1. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    İLKYARDIM YÖNETMELİĞİ

Resmi Gazete Tarihi: 29.07.2015 Resmi Gazete Sayısı: 29429

Amaç

MADDE 1 – (1) Bu Yönetmeliğin amacı; fertlerin ve toplumun temel sağlık bilgisinin artırılması, ilkyardım bilgi ve becerisinin topluma öğretilmesi, tüm kamu ve özel kurum/kuruluşlarında personel sayılarına göre ilkyardımcı bulundurulması ile kazalara bağlı ölüm ve sakatlık riskinin azaltılması; bu doğrultuda ilkyardım eğitici eğitmeni, ilkyardım eğitmeni ve ilkyardımcı yetiştirilmesi ile bu eğitimleri düzenleyecek merkezlerin açılış, işleyiş ve denetimi ile ilgili usul ve esasları düzenlemektir.

Kapsam

MADDE 2 – (1) Bu Yönetmelik; ilkyardım ile ilgili eğitimleri düzenleyerek yetki belgesi verecek ve bu eğitimi alacak olan bütün kamu kurum ve kuruluşlarını, gerçek kişileri, özel hukuk tüzel kişilerini kapsar.

Kaynak: Mevzuat Bilgi Sistemi

Ekli Dosyalar:

2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
  3. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    bu yönetmelik revize edilmeli,ağır ve tehlikeli işler yerine az tehlikeli,tehlikeli ve çok tehlikeli diye sınıflandırma yapılmalıdır...
  4. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    yapılacak hocam çalışmaların olduğunu bakanlıktaki arkadaşlar belirtmişti. Acil durumlar hakkında yönetmeliğinde geçen değerlere dönüştürerek yönetmelikte revize yapılacakmış. Tabi bu konuyu bakanlıktaki arkadaşlarla konuşalı 6 ayı geçmiştir :D
  5. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    İlkyardım Yönetmeliği yayımlandı )Bakanlıktaki arkadaşlarımız sağlammış :D
  6. Filiz Birlikay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84323
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çalışmıyor
    Paylaşım için teşekkürler.Ancak tam anlayamadım,değişen ne ,değişiklik yapılan madde hangisi?
  7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    :eek:Yönetmeliği oku...kendin bulursun..

8. Nilay Akkan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    108955
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ya ben bu devleti anlamıyorum kalan zaman ilk yardımcı sayısı çok olsun derler şimdi azaltmışlar, acaba neye göre kime göre bunu belirlediler anlamıyorum. Tehlikeli sınıfta tam zamanlı olarak çalışıyorum ben ilkyardımcı arkadaşlara önem veriyorum seçili insanlar, ağır ve tehlikeli sanayide sayının çok olmasında ne zarar var ki
  9. Filiz Birlikay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    84323
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çalışmıyor
    Erkan bey ,teşekkür ederim,çok kibarsınız;)

Yönetmelikleri www.bilgit.com sayfasından inceliyorum.
    Değişen maddelerde "mülga "diye belirtilmediği için anlayamamıştım hangi madde olduğunu.
  10. Baran Aydemir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14829
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bizim 31 çalışan var ve tehlikeli sınıf.Her 15 kişiyeye kadar 1 ilkyardımcı olduğu için kalan 1 kişi için 1 tane daha mı ilkyardımcı belgesi aldırtmalıyım :)
  11. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    evet
  12. Gozde Cengız İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    129581
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Bende www.bilgit.com sayfasından takip ediyorum ama ilkyardım yönetmeliğini göremedim Filiz hanım. :(
  13. menot İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı