1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ilkyardım yapılan her türlü iş kazası sgk ya bildirilecek

Konusu 'Kaza İnceleme ve Araştırmaları' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 7 Temmuz 2013 başlatılmıştır.

1. C.Sungur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
  2. Mehmet Akın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67025
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Arkadaşlar başımdan geçen bir olayı bildireyim size
    İş kazasını acile gönderdiğinizde acilde yer alan doktor ve polis giden hastaya iş kazası mı oldu şeklinde soru soruyor.
    Daha doğrusu sıkıştırıyor hele iş elbisesi varsa kaçarı yok
    Eğer giden işçi iş kazası derse polis tutanak tutuyor ve macera başlıyor.
    Arkadan polis savcıya bildiriyor. Savcı ikna olana kadar işçi , patron , fabrika yetkilisi savcı ya ve polise ifade veriyor.
    işçi hafif yaralanma-- 2 gün rapor veriliyor . Raporlu olduğu sürede de karakolda savcının odasının önünde beklemekle geçiyor.
    Sonuç 3. gün işe başlıyor kaldığı yerden.
    Bu arada kaza bıçakla çalışmada el kesilmesi acilde sarıp , rapor yazıp gönderiyorlar.Dikiş falan yok.
  3. Emrah Çiftçi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Regnum gayrimenkul a.ş
    Benim şantiyemde ufak tefek 15-20 kaza oldu bildirimde bulundu firmalar polis yada savcı ile alakalı bir olay yaşamadım.süreç normalde sizin bahsetmiş olduğunuz gibi işlemez aykırı bir durum olmuş orda..
  4. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    43934
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Makina mühendisi
    dışta görünen bir durum olmayıp ya iç kanama geçiriyorsa ? ya da eline batan bir üründe zararlı bir mikroorganizma varsa ?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Temmuz 2013 ---
    bildirimde bulunduğunuz için sıkıntı yaşamamışsınız,bildirimde bulunulmadığı zaman kaza saklanıyor,kötü niyet var denerek adli soruşturma yapılabilir
  5. Mehmet Akın İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    67025
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Bildirim yapacak zaman bırakmadılar.Hemen bakım kayıtları , iş emri , kullanım talimatları falan filan
    neyse 15 gün falan uğraştık sonra savcı ikna oldu . soruşturma kapandı.
    İşçide kendi hatası olduğunu bildirdi.
    aklınızda olsun başınıza gelebilir.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Temmuz 2013 ---
    Basit bir el kesme
    Doktor raporunda belirtiyor.
  6. Emrah Çiftçi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Regnum gayrimenkul a.ş
    Ersin Bey,
    Personeliniz elindeki çizikten dolayı doktora götürdüğünüzde elinde batan bi üründe mikroorganizma olup olmadığını hastanede tesbit edebiliyorlar mı yoksa kendi revirinizde uygulamış olduğunuz ilk yardımı uygulayıp geri mi gönderiyolar..Eli çizilen bir personelin iş kazası olarak bildirim yapıldığını ben görmedim sadece kanun yönetmelik boyutunda düşündüğünüzde hak veriyorum ancak uygulama noktasında gerçekçi olmakta fayda var...
  7. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    Taşeron firmada çalışan adam yüksekten düştü ayağı kırıldı iş kazası olarak bildirilmedi. adamın eli kesilincemi bildirilecek işveren dalgamı geçiyon sen diye işten kovar maazallah nede olsa işverenden alıyoruz maaşı.:rolleyes:
  8. Emrah Çiftçi İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Regnum gayrimenkul a.ş
    Şimde belkide her meslektaşımızın işverenle yaşamış olduğu problemler ortaya çıkıyor ben hiç bir zaman yönetmelikte kanunda standartı bu böyle olmak zorunda diyip işin içinden çıkan biri olmadım çizgilerimiz tabiki var ancak uygulanma noktasında burda hangi ig uzmanı 4-4 lük her kuralı uygulatabiliyor onu tartışırım..ne zman ig uzmanları bakanlığa bağlı parasınıda bakanlıktan alan birer personel olursa ozaman bişeylerin daha iyiye gideceği düşüncesindeyim..
  9. İlker Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    47546
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Emek OSGB
    Herkes gibi benimde temennim o yönde belki o zaman iş güvenliği konusunda bir yerlere gelebiliriz düşüncesindeyim. ama şu anki gözlemlerin işverenin sadece yasal zorunluluktan dolayı hizmet alması ve uzmanın fazla ayak altında dolaşmamasından çalışanların bilgilenmemesinden yanalar. İstisnalar var tabikide ama azınlıkta maalesef
  10. C.Sungur İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ARKADAŞLAR 2012 SGK iŞ KAZASI iSTATİKLERİ

Ekli Dosyalar: