1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ilkyardımcı sertifikası

Konusu 'İlkyardım' forumundadır ve sevgay tarafından 14 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. sevgay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64972
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Merhabalar,
    OSGB bünyemizdeki işyeri hekimizin ilkyardımcı eğitici sertifikası var. Acaba çalıştığımız firmaların ilkardımcılarına dair eğitimleri kendi bünyemizde verebilir miyiz? İlkyardım Yönetmeliği 2002 yılı yayımlanmış ve o dönemde osgb bulunmadığından aiağıdaki tanımlara girebiliyormuyuz (sağlıkla ilgili meslek kuruluşları ve merkezler) çıkaramadım. Bilgi verebilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler...

Eğitimci Eğitimi Veren Kuruluşlar

Madde 5 - (Değişik madde: 18/03/2004-25406 S.R.G. Yön./4.mad) Genel Müdürlük, Müdürlükler, eğitim hastaneleri, üniversitelerin sağlık ile ilgili fakülte ve yüksek okulları, Kızılay Genel Müdürlüğü, sağlıkla ilgili meslek kuruluşları ve merkezler ilkyardım eğitimci eğitimi programları düzenleyebilir.
  2. Talha Taflıoğlu Gruplar Koordinatörü

• Site Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    118179
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ERPİLİÇ Entegre Tesisleri
    Hangi mevzuatın 5. Maddesi bu ?

İlkyardım yönetmeliği imiş tamam...

Bunu bilen birisi cevaplarsa ben de sevinirim. Merak ettik..
  3. Tuncay Kılıç İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu madde eğitimci eğitimi ile alakalı madde.ilk yardım eğitimci eğitimi sertifikası ile ilk yardım sertifikası farklı şeyler.
  4. sevgay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64972
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Merkez Açma Yetkisi Bulunanlar

Madde 8 - İlkyardımcı yetiştirmek amacıyla bütün kamu kurum ve kuruluşları ile gerçek kişiler, özel hukuk tüzel kişileri, iktisadilik esaslarına ve özel hukuk hükümlerine göre çalışan kamu kurum ve kuruluşlarına bu Yönetmelikte belirtilen şartları taşımaları halinde Merkez açma izni verilir. En az on kişinin müracaat etmesi halinde Müdürlükçe de eğitim düzenlenebilir.

doğru söylüyorsunuz. o zaman bu kısmı almalıyız sanırım. Gene de her halukarda yönetmelik 2002 olduğundan osgb leri kapsaması konusu yoruma şayan. Öğleden sonra Sağlık Müd. gidip sorayım dedim artık. alabilirsem cevap sonucu buraya yazarım.
  5. Sayın Murat İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    14348
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Sağlık müdürlükleri, özel tıp merkezleri, hastaneler veya yetkili bazı osgb ler verebiliyor ücretler biraz pahalı biz 100 kişiye aldırdık işletmede 200+ KDV fiyatıyla ve 3 gün civarında sürüyor sınavdada başarılı olmaları gerekiyor olamayanlar ilk yardımcı belgesi yerine eğitime katılım sertifikası veriliyor. Birde her ildeki fiyatları valilik belirlediği için fiyatlar farklı işçileri diğer ile gönderebilecekseniz diğer illerinde fiyatlarını araştırın derim. Çalışan her 10 kişiden 1 kişiye ilk yardımcı belgesi aldırmanız zorunlu ve belgeler 3 yıl geçerli 3 yılın sonunda yenileme eğitimine tabi oluyorlar sadece...
  6. merve akdag kardes İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    20677
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    BELEDİYE
    bizim belediyede 2005 yılında bazı kişiler ilkyardım eğitimi verilmiş sağlık müd. tarafından fakat bir daha yenıleme yapılmamamış 2005 yılındakı ilkyardım belgesi için 2014 yılı için yenileme eğitimi mi aldırabiliriz yoksa al baştan sıfır eğitim mi verilmesi gerek aynı şekilde arama-kurtarma sertifikası var yıl 2008 de alınmış bunada yenıleme eğitimi oluyormu? bilgisi olan varsa yardımcı olabilirmi?
  7. merhaba. ben işyeri hekimiyim. aynı zamanda geçerli ilkyardım eğitici sertifikam var. ben de bireysel olarak işyeri hekimliği hizmeti verdiğim firmalara dediğiniz gibi ilkyardım dersleri vererek işçileri sertifikalandırmak istedim. ancak istanbul sağlık müdürlüğü eğitim şube ile yaptığı görüşmeler sonucu edindiğim bilgiyi paylaşayım:

ilkyardım dersleri verebilirmişiz ancak sertifika veremiyormuşuz. sertifika için ancak bakanlıkça onaylı eğitim kurumları yetkili olup uygulanacak sınav sonrası sertifika veriyorlar. istanbul için yetkili kuumların listesini linkte bulabilirsiniz... iyi çalışmalar

http://www.istanbulsaglik.gov.tr/w/sb/ash/belge/ilkyrd_egt_mrk_iletisim.pdf
  8. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    119912
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORDU OSGB
    Sağlık Bakanlığından yetki alan OSGBler eğitim düzenleyebiliyorlar.Eğitimin sınav kısmında,il sağlık müdürlüğünden yetkili bir çalışan gelip,sınav gözetmenliği yapıyor.
  9. sevgay İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    64972
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Evet bugün duydum bende bunu. Yarın sağlık müdürlüğünden yeter şartları isticem. Duydum ki, 35-40 m² alan, projektör...gibi malzemeler ve osgb ye mak 200 m mesafe gibi bişilee duydum. Yarın cevap alınca buraya yazarım...

Teşekkürler...
  10. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sadece OSGBler değil kurumsal firmalarda bunu uyguluyor. Gerekli şartlar tutması halinde 15 kişiye kadar bir eğitimci belgeli kişi eğitimi verip sağlık bakanlığından gelen komisyonun sınav yapmasıyla bu işi halletmiş oluyorsunuz. !
  11. Gamze Demirbaş ERKAN Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    119912
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ORDU OSGB
    Evet tabiki diğer kurumlarda yapıyor,hatta kanun yokken osgb ler yokken,ilkyardım eğitimi uygulaması yine vardı ve bu şekilde yapılıyordu
  12. engin demir İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    2837
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    vodafone
    geçmiş olsun:), sıfırdan eğitim almanız ve sınava girmeniz gerekir. 3 yıl dolmadan başvuru yapsaydınız 1 günlük yenileme eğitimine girip sınava girmenize gerek kalmazdı
  13. ismail ince İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çalışanlara ilkyardım sertifikası aldırmak için bir kuruluş ile görüştüm. Adam bana 255+kdv fiyat çekti(kişi başı) bunun ücretsiz alınanı ve ya daha makul fiyatlı sertifika veren bir kuruluş yok mu? Yönetmelikte toplam çalışanın %10 u ilkyarım sertifikası almalıdır diyor mesela. Adamın 1000 çalışanı varsa 100 kişi için toplam 25000 tl mi verecek sizce. Lütfen bilen bir arkadaş yorumlarsa sevinirim
  14. Fatih Ülker Eğitim Grubu

• Eğitim Grubu
    Sertifika Numarası:
    36910
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    İzmir de 160+kdv fiyat veren firma var. İstanbul içinde ayrıca 210+kdv ücret veren firmalar da bulunmakta.
  15. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    o firmalar ücreti nasıl ayarlıyorlar emin değilim fakat bu sınavı sağlık bakanlığı yapıyor ücreti belli. aradaki farkı bir şekilde hallediyorlar demek ki !!!!
  16. Abdullah Gökçen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Gökçen OSGB
    200tl+kdv üzerinden standart fatura kesmek zorundasınız. Fatura miktarı değişmiyor aradaki farkı müşteriye yansıtmıyorlar.
  17. Özgür Coşkun İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    62798
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    izmir de 160TL+KDV veren şirket hangisi acaba??
  18. Süha Cengiz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Her ilin fiyatları farklıdır. Benim Konya'da faal olan bir ilk yardım merkezim var. Her yıl sağlık müdürlüğü ilk yardım merkezleriyle toplanır ve taban fiyatı belirler, ilk yardım merkezleri bu taban fiyatın altına inemez.