1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ilkyardımcı ve zorunlu ilkyardımcı istihdamı

Konusu 'İlkyardım' forumundadır ve Sinan MİLLİK tarafından 2 Ekim 2013 başlatılmıştır.

1. Sinan MİLLİK İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    73074
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Madde 16 - (Değişik madde: 18/03/2004-25406 S.R.G. Yön./14.mad) Tüm kurum ve kuruluşlarda istihdam edilen her yirmi personel için bir, ilgili mevzuata göre ağır ve tehlikeli işler kapsamında bulunan işyerlerinde, her on personel için bir olmak üzere, bu Yönetmeliğe göre yetkilendirilmiş merkezden en az "Temel İlkyardım Eğitimi" sertifikası almış "İlkyardımcının bulundurulması zorunludur."
    Bu maddeye göre işyerinde bulunması zorunlu sertifika sahibi ilkyardımcı veya ilkyardımcıların sertifikasını Avrupa'da bir ülkeden almış olması halinde sertifikası Türkiye'de geçerli midir? Bilgisi olan varsa bilgilendirebilir mi lütfen.
  2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Geçerlidir..Çünkü onlar ilk okuldan beri bu kültürü alırlar ve zordur sınavları..:)
  3. dr dr İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    bu Yönetmeliğe göre yetkilendirilmiş merkezden
  4. ufuk ceylan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    maalesef geçerli değildir.Bu sertifikayı alması için ve geçerli olması için TC vatandaşı olup Yetkilendirilmiş bir merkezden sertifika almış olması gerekir.Bu konuda sorularınız varsa yardımcı olabilirim
  5. dilek_çetin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59165
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İlkyardım sertifikası nerelerden alınabiliyor? işverenin kendisi alsa geçerliliği varmı? birde fiyat konusunda bilginiz varmı?
  6. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    il sağlık müdürlükleri ile irtibata geçiniz onlar sizi yönlendireceklerdir
  7. dilek_çetin İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    59165
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    mesleki eğitim konusunda bilginiz varmı? tehlikeli ve çok tehlikeli işyerlerinde çalışanların mesleki yeterlilik eğitimi alması gerekiyor bildiğiniz gibi. Hangi kurumdan alınır? internetten biraz baktım ama işkur veriyo diye geçiyo. yalnız enterasan olan işsiz olanlara veriyo :)
  8. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    Endüstri Meslek Liseleri ile irtibata geçilebilir