1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Illa işyeri ile sözleşme mi yapmam gerek isg katipden ?

Konusu 'İSGKATİP' forumundadır ve mahony1903 tarafından 23 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. mahony1903 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    arkadaşlar bir sorum olacaktı. ben serbest çalışıp risk değerlendirmesi ve acil eylem planı yapıyorum. 1-2 calısanı olan yerler yada fazla calısanı olan yerlerde dahıl olmak uzere. temel isg eğitimi de vermek zorundamıyım eger gerekıyorsa bunu serbest calısırken yapamıyor muyum ? bir kişiden şu bilgiyi aldım dogrumu bılmıyorum. eğitim için isg-katipten isyeri ile sözlesme yapıyoruz 1 gunde sıgortalı oluyoruz. egıtımı sozlesme tarıhınde yapıyoruz sonra sozlesmeyı ıptal edıyoruz. illa işyeri ile sözleşme mi yapmam gerek isg katipden ? sözleşme ve sigorta süresi ne kadar olacak. sigorta ek bir yuk degılmı iş yerine maddi olarak ? yanı kucuk esnaflar kabul eder mi boyle bırseyı tereddutteyım. kısacası bu sözleşme ile ilgili daha detaylı bilgi edinmek isterim. cevap alabilirsem sevinirim.
  2. Onur Ala İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80881
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Eğitimi sadece yetkili birimler ya da sigortalı çalışan verebiliyor. OSGB ler tam eğitim verebiliyor. Sonuçta hem İSG hem de sağlık konusunda eğitim verebilecek personelleri var. Sen sigortalı olarak da olsa sadece İSG uzmanlığında eğitim verebilirsin. İş sağlığı yine kalır.
    En iyis risk analizinde bunun eğitimininde verilmesi gerektiğini not düş işverene bununla ilgili bilgi ver
  3. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    mahony1903 İş Güvenliği Uzmanlarının Görev, Yetki, Sorumluluk ve Eğitimleri Hakkında Yönetmeliği detaylı incelemenizi tavsiye ediyorum. sorularınızın bütün cevapları orada
  4. Emre Yiğitarslan İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    50 az çalışanı olan az tehlikeli iş yerleri RD ve ACEP yaptırmakta. burada çalışanların eğitim alma zorunluluğu 01/07/2016 da başlıyor. Yanlışım varsa düzeltin. Kanun kapsamında ve 50 den az çalışanı olan az tehlikeli işyerleri için RD ve ACEP 2016 ya kadar yeterli.
  5. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    @Emre Yiğitarslan zorunluluk tarihleri iş güvenliği uzmanı ve işyeri hekimi bulundurma zorunluluklarıdır. 50'nin altı üstü, az tehlikeli-tehlikeli-çok tehlikeli fark etmeden eğitim, ACEP, RD yapılması zorunludur.
  6. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    118515
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Enerji Sektörü
    yönetmeliği okuduysanız eğitim verebilmek için 2 şart olduğunu öğrenmişsinizdir.
    1-) OSGB bünyesinde çalışıp görevlendirme ile eğitim verebilmek
    2-) İş yerinin uzmanı olarak eğitim verebilmek

2.maddeye gelirsek iş yerinin resmi uzmanı olmanız için isg-katip'ten bildiriminiz in olması gerekli.