1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ilo uluslararasi pnömokonyoz radyografi siniflandirilmasi 9.okuyucu eğitimi

Konusu 'Bakanlık Duyuruları' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 30 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  ILO ULUSLARARASI PNÖMOKONYOZ RADYOGRAFİ SINIFLANDIRILMASI 9.OKUYUCU EĞİTİMİ
  14-18 Nisan 2014, Ankara

  http://www.isgum.gov.tr/Default.aspx?lnk=277

  [​IMG]


  “ILO Uluslararası Pnömokonyoz Radyografi Sınıflandırılması Okuyucu Eğitimi” İş Sağlığı ve Güvenliği Enstitüsü Müdürlüğü (İSGÜM)’nde 14-18 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilmiştir.

  05.11.2013 tarih ve 28812 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe giren “Tozla Mücadele Yönetmeliği” gereğince kurulan Tozla Mücadele Komisyonu (TMK) tarafından 7 Aralık 2006 tarihinde onaylanan ILO/WHO İş Sağlığı Ortak Komitesi’nin kararları ile uyumlu olarak hazırlanan “Ulusal Pnömokonyoz Önleme Eylem Planı” kapsamında, Okuyucu olarak görev alacak hekimler için, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü (İSGGM) koordinasyonunda, İş Sağlığı ve Güvenliği Enstitüsü Müdürlüğü (İSGÜM) İş Sağlığı Bölümü organizasyonu ile “ILO Uluslararası Pnömokonyoz Radyografi Sınıflandırılması Okuyucu eğitimi” düzenlenmektedir.
  İlgili mevzuat ve “Ulusal Pnömokonyoz Önleme Eylem Planı” doğrultusunda, ILO standart eğitimine uygun formatta hazırlanarak gerçekleştirilen, “ILO Uluslararası Pnömokonyoz Radyografi Sınıflandırılması Okuyucu eğitimi” ile hekimler arasında farkındalık yaratmak, okuyucu eğitimini yaygınlaştırarak uluslararası standartlara ulaşmak, mesleki akciğer hastalıklarının özellikle de pnömokonyoz olgularının erken dönemde tespit edilmesini sağlayarak oluşabilecek olumsuzlukların en aza indirilmesi çalışmalarına katkıda bulunmak amaçlanmaktadır.

  Türkiye’de 1995 ve 2005 yıllarında Uluslararası Çalışma Örgütü (ILO) tarafından “ILO Uluslararası Pnömokonyoz Radyografi Sınıflandırılması Okuyucu eğitimi” düzenlenmiştir. ILO onayı ile Ulusal olarak kendi dilimizde, akademisyen ve uzmanlarımızın katkılarıyla, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürlüğü koordinasyonunda, İSGÜM organizasyonuyla, İş Sağlığı Bölümü tarafından 2009 Mayıs ayından itibaren düzenlenmeye başlanan “ILO Uluslararası Pnömokonyoz Radyografi Sınıflandırılması Okuyucu Eğitimi”ne 14-18 Nisan 2014tarihlerinde düzenlenen dokuzuncu eğitimimize 24 hekim katılmıştır. Bugüne kadar düzenlenen pnomökonyoz eğitimlerimizde sertifikalandırılan toplam kursiyer sayımız 243’tür.
  14 Nisan 2014 Pazartesi günü, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdür Yardımcısı Sn. Dr. H. N. Rana GÜVEN ile İş Sağlığı ve Güvenliği Enstitüsü Müdürü Sn. Halil POLAT’ın konuşmaları ile eğitimin açılışı gerçekleştirilmiştir. İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Sn. Kasım ÖZER tarafından Eğiticilere Teşekkür belgeleri verilmiştir.

  18 Nisan 2014 Cuma günü, İş Sağlığı ve Güvenliği Genel Müdürü Sn. Kasım ÖZER, İş Sağlığı ve Güvenliği Enstitüsü (İSGÜM) Müdürü Sn. Halil POLAT,İş Sağlığı ve Güvenliği Enstitüsü (İSGÜM) Müdür Yardımcısı Sn. Cemil AGAH,İş Sağlığı ve Güvenliği Enstitüsü (İSGÜM) Müdür Yardımcısı Sn. Bülent GEDİKLİ, Prof. Dr. Peri Meram ARBAK, Uzm. Dr. Ender EVCİK, Enstitü İş Sağlığı Bölümü Tabipleri Dr. Nuri VİDİNLİ ve Dr. Emine KAPLAN’ın kursiyerlere sertifikalarını vermeleri ile kapanış töreni gerçekleştirilmiştir.

  Eğitim boyunca verdikleri desteklerden dolayı Dr. Emine KAPLAN, Şef Vedat HASBAY, Psikolog Orhan AĞAÇCI, Psikolog Serra ELA, İSG Uzman Yardımcısı Fatma ÇALIŞKAN, İSG Uzman Yardımcısı Şehmus ÜNVERDİ ve İSGÜM Eğitim birimi personellerine teşekkür ederiz.
  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]