1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Inşaatı tamamlanmış bir yapının ortasında kalan kule vinci

Konusu 'Denetim Fotoğrafları,Önlem ve Tavsiyeler' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 25 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Ankara da iken fotoğrafını çekmek isteyipte çekemediğim bir yer vardı,saolsun dostlar fotoğraf çekip gönderdiler bana burda paylaşmak istemiştim.

  Yüksek bina iç kısım merkezinde kurulu olan kule vinci etrafına 360 derece binayı örüyor ve bina yapım aşaması tamamlanıyor.Proje bitince binanın iç kısmında kalıyor ve kule vinci çıkaramıyorlarda,helikopter ile çıkarmayı planlasalar dahil kule vincin çıkarılması neredeyse imkansız..

  Şu an da camlarına,döşemelerine kadar herşeyi bitmiş bir bina çürümeye bırakılmış ve kullanılmıyor.Şehrin tam göbeğinde..

  Bir proje çizilir,maliyetlendirilir ve yapılacak işe uygun en ekonomik ve emniyetli iş metodu seçilir.Bu iş methoduna bağlı proğram yapılır,insan kaynağı ve makine ekipman sağlanır.İşe başlamadan önce;

  1. İş Metodu,
  2. İş Proğramı(zaman)
  3. İş Ekipmanı Seçimi,
  4. İnsan kaynakları
  5. En Önemlisi Yukardaki 4 basamak içinde sıralanan tüm çalışmaları içeren Ekonomi ve yapılan iş metoduna bağlı Risk Değerlendirmesi öncesinde yapılır ve değerlendirilir.Buna göre aksiyon planır ve uygulamaya geçilir.
  Kule vinçli yüksek binayı ilk gördüğümde aklıma memleketin hali geliyor.Çok paralar gitmiş bir bina ama kullanılmıyor,öylece mezar gibi..çok üzülmüştüm.

  Fotoğrafı çekip gönderen,Onur ve Cansu'ya teşekkür ederim..

  Sevgiyle Kalın..

  kule vinç vakası.jpg

 2. onur ciftci İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Biz teşekür ederiz abi bişeyler katmissak ne mutlu bize
 3. cnsluck İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  26555
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Fotoğrafı bizzat senin için çektik zaten abi. Bi dahaki sefere karede sen de olursun, öyle çekerim inşallah :)
 4. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  41360
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest
  Bence böyle kullanılsın bina, adıda vinç towers olsun :D
 5. Emre Öcal İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  77218
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Şehir efsanesi :)
 6. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Unutulan vinç indiriliyor
  Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün talebiyle Çankaya'da 35 katlı binada 14 yıldır unutulan vinç artık indiriliyor
  kule vinc.jpg
  Ankara'da 35 katlı otelin tepesinde unutulan vinç indirme çalışmaları başladı. Çankaya'da yapımı 14 yıl süren 35 katlı otelin tepesinde unutulan vinç, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 2010'daki talebinin ardından söküm aşamasına geldi. Gül'ün talebi, Ankara Valiliği tarafından Çankaya Belediyesi'ne iletildi. Belediye, vincin söküm işlemi için ihaleye çıktı. İhalenin tamamlanmasın ardından 4 gün önce 500 tonluk mobil vinç 150 bin dolara otelin yanına kuruldu.

  5-6 SATTE İNDİRİRİZ

  Emek Grup Kule Vinç teknisyeni Ahmet Köksal, vincin demir ve elektrik aksanında bir sıkıntı olmadığını söyleyerek, "Rüzgar ve hava şartları el verirse işlemlere bu sabah başlayacağız. Mobil vincin ayaklarında bir sıkıntı çıkmazsa 5-6 saat içerisinde indirmeyi hedefliyoruz. Parçalar yere indiği takdirde 2 gün içerisinde parçaları aktaracağız" diye konuştu.

  http://www.sabah.com.tr/Ankara/2014/06/03/unutulan-vinc-indiriliyor
 7. cnsluck İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  26555
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Geçen gün bizzat gördüm, indirmeye çalışıyorlardı :D Bu da kanıtı... 10336611_10152431675839291_5026286733126823968_n.jpg