1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Inşaat çalışanlarından sağlık raporu için hangi test ve tetkikleri istemeliyiz?

Konusu 'Sağlık Tetkikleri ve Yönetimi' forumundadır ve Naz Olgaç tarafından 20 Şubat 2014 başlatılmıştır.

1. Naz Olgaç İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    74354
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    merhaba arkadaşlar bir sorum olacaktı inşaat çalışanı sft, akciğer grafisi, tam kan testi, odyometri dışında bir test yaptırmalı mıdır?
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 20 Şubat 2014 ---
    konuyu hortlatmışım
  2. işyeri hekimiyle görüşmen faydalı olur.
  3. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Onu da işyeri hekimleri düşenecek, iş güvenliği uzmanını ilgilendirmez...
  4. bence de çoğu bize soruyor ne yapalım diye işe göre rapor iste diyorsun..suratına bakıyor( uygunsuz içerik)..doktorluktan farkı yok yaptıkları işi onu yapsınlar..
  5. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    41360
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest
    Bir iş yeri hekimi bana eğer biz bu sft, grafi, tahliller, ve akciğer grafisini gerek gördüğümüzde isteriz demişti.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 22 Şubat 2014 ---
    Herkes kendine göre yorumluyor.
  6. vagus61 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8564
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    nasıl bir cümle kurma bu ya''suratına bakıyor ( uygunsuz içerik)..doktorluktan farkı yok yaptıkları işi onu yapsınlar..'' hangi doktor sana ne tetkik isteyeceğini soruyor sen kimsinki sana soracak boş boş cevaplar yazmayın bilip bilmediğiniz konuda
  7. İşyeri hekiminin onayı ile gerekli tektikler istenmeli maden işi yada kapalı alan vs. bulunan bölge varsa hekim sft istiyor ama açık alanda çalışılacak bir durumsa gerek duymaya biliyor. Tamamen işyeri hekimine bağlı bir durum isg uzmanınıda pekte ilgilendirmeyen bir durum hekim çalışabilir raporunu imzaladıysa gerisi hekimi bağlar
  8. benim kim olduğum seni ilgilendirmez..İşine bak sen!!! en az 5 tane hekim ne tetkiki isteyelim diye bana soruyorlar.İşyeri hekimlerinin yüzde 90'ı ne mevzuatı biliyorlar nede işçi sağlığı hakkında bilgisi var.Son sınavda gördük bilgilerini...Doktorluktan farkı yok derken ne şikayetin var diye soracaklarına hangiişte çalışacaksın ne iş yapacaksın diye soracak işin özü bu..Bunu soramıyorsa işyeri hekimliği yapmasınlar.
  9. hakan aktaş İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    53700
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    çaba osgb
    çok tehlikeli sınıfına giren yerlerde bizim osgbde çalışan iş yeri hekimleri odyo sft tamkan ac grafi istiyor. sebebini bilmiyorum ama hepsine yaptık. sanırım bu birazda denetime gelen müfettişlerinde tam olarak bilmemesinden kaynaklı. hekimler eksik olmasın yada garantiye almak adına istiyorlar. müfettişte geldiğinde neden odyo eksik sft eksik diye soramıyorlar. hekim ve uzmanlar kendini garantiye almak durumunda olan çalışana oluyor baya uğraşıyorlar.
    direk yerinde odyo ve sft yapabilirseniz işverende çalışanda memnun oluyor en güzeli bu sanırım.
  10. Orhan Yılmaz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    48088
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Tetanoz aşısı yaptırmayı da unutmayın.
  11. vagus61 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8564
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    hala konuşuyorsun ( uygunsuz içerik) işime bakıyorum zaten ben,senin gibi kendini ( uygunsuz içerik) tipler işime burnunu sokuncada tepem atıyor sen işini yap hekimin işine burnunu sokma kimsenin sınavı seni ilgilendirmez
  12. kimsin ne aslında ne iş yapıyorsun bilmem ama sen belki!! biliyor olabilirsin ama çoğu mevzuattan bi haber..kimsenin avukatlığını yapmak sana düşmez..zaten hekimlerin çoğu senin gibi..
  13. vagus61 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8564
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    Hala mevzuattan bahsediyorsun hangi mevzuatta hekimin ne tetkik isteyeceği yazıyor hekim yapılan işe işin risklerine çalışanın şikayetlerine göre tetkik ister her iş için her çalışan için bu tetkikler değişir öle her önüne gelene sft,odyo vs istenmez bunun mevzuatla alakası yok siz işinizi yapın bizde işimizi yapalım hekim eksikse bırak o onun sorunu sizin değil
  14. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Yorum yaparken terbiye sınırlarını zorlamayalım lütfen. Biri bunu aşınca devamı geliyor, amacımız üzüm yemek olmalı, bağcıyı dövmek değil. Bazı kelimelerinizi sansürlemek zorunda kaldım, anlayışınız için teşekkür ederim.

Bu arada evet bazı hekim arkadaşlar uzmana ne tetkik istesek diye soruyor, bana da soran oldu. Bu hekimin işini bilmemesinden değil, uzmanın uzmanlığına değer vermesindendir bence... Biz de bu forumda cevabı bilsek bile bazen emin olmak adına diğer arkadaşların fikirlerine başvurmuyor muyuz? Hekim işini iyi yapmak , bir şey atlamamak için soruyorsa sorsun bunda ne gibi bir sorun görüldüğünü anlamadım. Yapılan işle ilgili hekimin dikkat etmesi gereken bir nokta varsa siz söyleyin tetkikleri zaten hekim ister, ( örn; zaman zaman yüksekte çalışma oluyor, gece çalışması yapılıyor, belirli aralıklarla kimyasal kullanımı var, jeneratör devreye girdiğinde gürültü oluyor, ..... vs.) Uzman ve hekim birlikte çalışmalı, birbirlerine saygı duymalı, yoksa çalışanlar ne uzmana ne hekime saygı duyar.
  15. vagus61 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8564
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    yazdıklarınızın tamamına katılmakla beraber sansür yaparken eşit davranmanızı beklerdim iş hekimlere atfen''suratına bakıyor ( uygunsuz içerik), yazılınca sansür yok ama biz yazınca sansür var kusura bakmayın ama olmamış
  16. Nurdan Dahi İstanbul Temsilcisi

• Forum Yöneticisi
    • Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    İstanbul
    Sertifika Numarası:
    45334
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    TEZ MEDİKAL
    Oralarıda sansürlemiştim. Tekrar bakınız lütfen...
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 26 Haziran 2014 ---
    F5 yapın, öyle bakın.
  17. vagus61 İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    8564
    Uzmanlık Sınıfı:
    İş Yeri Hekimi
    evet sansürlemişsiniz her ne kadar zamanlama manidar olsada teşekkür ederim anlayışınız için
    bu arada ben serbest çalışıyorum iş güvenli uzmanı 2 arkadaşla beraber ve her alanda birbirimize danışıyor fikir alışverişi yapıyoruz bugüne kadar ne ben nede onlar benim suratıma m.. m.. bakmadı bu iş ekip işi bunu kavrayın artık ne iş güvenliği uzmanı işyeri hekiminden ne işyeri hekimi işgüvenliği uzmanından üstün değil farklı alanlarda ama ekip olarak çalışmak zorundayız. Hekim bir şey yapmıyor bir şey bilmiyor bütün işi ben yapıyorum havalarından kurtulmanız lazım bu mantıkla 1 adım öteye gidemez ancak kendi topuğunuza sıkarsınız