1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Inşaat şantiyelerinde sağlık gözetimi ve sağlık raporu hakkında

Konusu 'İşyeri Sağlık Gözetimi ve Denetimleri' forumundadır ve gokhan5454 tarafından 4 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

 1. gokhan5454 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  Sertek inşaat
  merhaba arkadaşlar inşaat sektöründe ağır ve tehlikeli işler raporu almak gerekiyormuş bu halen devam ediyormu ediyor ise bunu işyeri hekimi ile halledilebilir mi yoksa tam teşekkullu bi hastahaneden mi rapor almak gerekir.
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  artık mevzuatta Sağlık Raporu olarak geçmektedir.şantiye firmanız A yada B sınıfı uzman ve işyeri hekimi ile anlaşma yükümlülüğü var.Sağlık raporunuda o anlaştığı İşyeri hekimi vermelidir.bu işi birysel olarakta OSGB lerden hizmet alınarakta yapılabilir.bu profesyonellerin isgkatip atamalarının da yapılması onaylanması önem arzetmektedir.
 3. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  evet artık ağır ve tehlikeli işler kavramı yok , tehlikeli ve çok tehlikeli ifadeleri var.Piyasada bazı osgb ler hizmet vermedikleri işletmelere sağlık raporu vermektedir halbuki yönetmelikte sağlık raporlarının işletmedeki işyeri hekimleri veya işletmenin hizmet aldığı osgb den alabileceği belirtilmiştir(tehlikeli ve çok tehlikeli işletmeler için)
 4. gokhan5454 İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  Sertek inşaat
  Teşekkürler sağolun yardımcı olduğunuz için.