1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Inşaat firmalarında iki gün çalışan işçi bile olsa paket hizmet mi verilmelidir?

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve gülşah çamurlu tarafından 7 Nisan 2014 başlatılmıştır.

1. gülşah çamurlu İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çalıştığım osgb inşaat firmalarına aylık paket hizmeti veriyor.fakat sorum şu inşaat firmalarında iki gün çalışan işçi bile oluyor bu işçi içinde ücret alınması gerekirmi???
  2. Elif Turan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    13991
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    2 gün bile çalışacak olsa işe giriş muayne ve eğitimlerinin yapılmış olması gerekli.. Sanırım Osgb bu hizmeti de ücretsiz vermek istemez..
  3. Fırat Nurdoğan Kaza Olay Araştırma Uzmanı

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    66039
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    ücret alınıp alınmayacağı osgb ile işveren arasındaki diyolağa kalmış. Amma velakin uzman olan kişi 2 günlükte olsa tüm isg gereklerini yerine getirmekle görevlidir. Ben şahsen farklı gruplarda bir bina için 85 kişi civarında eğitim verdim. bu eğitimlerin hepside sürekliolmayan geçici gelip gelen işçiler içindi.. fakat aylık hiçbir zaman artmadı..Bina sahibi fazla paraya yanaşmadı ben olsam bende yanaşmazdım. Ama o parayı arttırmadı diye ben eğitimlerden kaçacakmıydım.. Unutmayınki yapacağınız her isg uygulaması işçi ve iş veren kadar sizide korur..