1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Inşaat firmasına isg hizmetleri hakkında;

Konusu 'İşletme Kontrolü ve Denetimler' forumundadır ve Erman Manas tarafından 5 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. Merhaba arkadaşlar;
  Bireysel olarak İSG hizmeti almak isteyen bir firma var;

  Firmanın gayrimenkul danışmanlığı ve satışı yapan bir büroya sahip ve dönemsel olarak inşaat işçileri alıp sigortalı şekilde farklı şantiyelerde çalışmalar yaptırıyor. Dönemsel çalışmalar sırasında bile firma çalışan sayısı 50nin üzerinde değil. Firma tanımında inşaat kelimeside geçiyor.

  Böyle bir durumda soru C sınıfı uzman bireysel olarak çok tehlikeli yerlerde hizmet verebilirmi ? ve NACE kodlarının uyumluluğuna kalıyor.

  Bireysel olarak mezun olduğum okul ile bu firmanın NACE kodlarının uyuşmadığı ve isg katip üzerinden sözleşmeli hizmet veremeyeceğim görüşündeyim. Ancak bu firma yeni yasa ile birlikte 1.1.2014 tarihine kadar igu çalıştırmak zorunda da değil. RA, ADP, ve eğitim aldırmak zorunda.

  Kısaca C sınıfı sertifikamla NACE kodumun uyuşmadığı çok tehlikeli sınıfta bir işletmeye isg hizmetlerinden hangilerini verebilirim?
  Yoksa bu firmaya NACE kodu ve tehlike sınıfı uyan bir arkadaşımı mı önermeliyim?

  Kıymetli cevaplarınız için teşekkürler..
 2. Orkun Dalyan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  118515
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Enerji Sektörü
  Erman Bey öncelikle nace kodları ile ilgili tebliği danıştay durdurdu yani nace kodu uyumluluğu diye bir şey kalmadı. diğer taraftan dediğiniz gibi 50nin altında çok tehlikeli iş yerleri uzman ve hekim bulundurma zorunluluğu 01.01.2014. fakat o tarihe kadar risk değerlendirmesi, acil durum planları ve eğitimlerini tamamlamak zorundalar. Risk değerlendirmesi ve acil durum planı için isg katipten bildirim şartı bulunmamasına rağmen eğitim verebilmek için firma ile isg katipten sözleşme yapmanız gerekmektedir. ama temelde C sınıfı olduğunuz için çok tehlikeli bir iş yerinde isg katipten bildirimde yapsanız eğitim veremezsiniz. Risk değerlendirmesi ve acil durum planları için sertifikanızın tehlike sınıfını sağlaması gerekmemektedir.
 3. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  46434
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İsg katipten deneyin. Oluyorsa yapın
  olmuyorsa ...
 4. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  46434
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
 5. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  bizim inşaat ustaları görmesinler