1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
  2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
    Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Inşaat işçisinin başına gelmeyen kalmadı

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 7 Nisan 2013 başlatılmıştır.

1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

• Site Yöneticisi
    İl Temsilciliği:
    Trabzon
    Sertifika Numarası:
    47086
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Antalya'da, yaklaşık dört aydır sigortasız çalıştığını iddia eden 26 yaşındaki bir genç, çalıştığı inşaatın ikinci katından düştü. Hastaneye kaldırılan genç, hukuk
    mücadelesi başlattı.
    haber.jpg
    Zonguldak'tan Antalya'ya çalışmaya giden 26 yaşındaki Mehmet Kocaman, Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde bir inşaatta çalışmaya başladı. İddialara göre yaklaşık dört ay sigortasız çalışan Kocaman, 13 Mayıs 2012 günü inşaatın ikinci katından düşerek iş kazası geçirdi.
    Hastaneye kaldırılan genç, eklemde ağrı, pelvik bölge ve kalça karar, astbulum kırığı şikayetiyle tedavi altına alındı. Koltuk değnekleriyle yaşayan gence, hastanede iki haftalık tedavinin ardından 9 ay istirahat verildi.
    Olayın ardından sigortasız çalıştırıldığını öğrenen Mehmet Kocaman, şöylekonuştu: “Firma hakkında şikayetçi oldum. Hastaneden taburcu olduktan sonra beni Zonguldak'ın Alaplı ilçesine gönderdiler. Firma sahibi bana yardımcı olmadı. Kazayı yaşadığım gün sigortamın başlatıldığını öğrendim. Dokuz aydan bu yana Zonguldak'ta koltuk değnekleriyle yaşıyorum. Olayın örtbas edildiğini düşünüyorum. Antalya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne sonradan gittiğimde hastaneye olay günü kayıt yapılırken iş kazası olarak değil de normal vaka olarak giriş yapıldığını öğrendim. Büyük bir üzüntü yaşadım. İkinci şoku yaşadım. Firma yetkililerinden de şikayetçi oldum.”
    Olayın üzerinden geçen dokuz ay sonra hastaneden “Çalışabilir Raporu” verildiğini öne süren Kocaman, şunları söyledi: “Bu rapora itiraz ettim. Düzce Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne giderek ‘Çalışamaz Raporu' aldım. Halen daha olayın üzerinden kaç ay geçmesine rağmen koltuk değnekleriyle geziyorum. Sağ ayağımda kısalma meydana geldi. Beni mağdur herkesten şikayetçiyim.”
    Hukuk mücadelesini sürdüren 26 yaşındaki Mehmet Kocaman, Sağlık Bakanlığı yetkililerine sesini duyurmaya çalışıyor. Olayın ardından Antalya Cumhuriyet Başsavcılığı'na şikayet dilekçesini sunan Kocaman, adaletin yerini bulmasını istediğini söyledi.
  2. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    Acaba bu adam hayatında nelere başarmış ta herkezden şikayetçi. Acaba neleri düzgün yapmışta şikayetçi ? İSG kurallarına ve ilk kademe amirlerine saygı göstermişte mi şikayetçi ? Sayın RTE ( recep tayyip erdoğan ) 5 çocuk diyor, işçi sıkıntısı yok yani. Biriside herkez okursa kim işçi olcak diyor o zaman böyle 1 mücadele gereksiz olmuş oluyor. Al tazminatını ki hayatında o kadar parayı bulmanda zor, bak dalgana.
  3. Serkan Sönmez İSGforum Üyesi

Sn.deidara;
    Tanımadığınız biri hakkında ne kadar acımasızca şeyler yazmışsınız.
    Sigortasız işçi çalıştıran.
    Hastanede ve sonrasında ilgilenmeyen işveren çokmu suçsuzdur,sizin gözünüzde?
    İnsanların hakkında bilmedende olsa girmemenizi öneririm size.
  4. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

• Çeviri Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Cummins Makina
    Sevgili şansal diyesim geldi şimdi :) Sayın Sönmez, benim sıkıntım şantiyelerdeki yoz insanlarla. Birde tüm isg kurallarını bilmelerine gerek yok zira pozitif ayrım olarak kullanıyorlar, işte o zaman bende deliriyorum. Dolayısı ile, bu arkadaşımız masum olabilir, sigortasız işçi çalıştıran gibi konularda kesinlikle benimde tavizim yoktur ama burda ifade problemi var, ben ona kızdım.

Birde yatay ve dikey can halatları alırsın, CE li karabina alıcam diye patrona binersin. Katlar arası merdiven alırsın kullanmazlar, karabinalarını can halatlarına bağlamazlar. Bu apachi-samalar hepsi birer kurtlar vadisi kahramanı ( sonlarını düşünmüyorlar ) bhahahha
  5. Serkan Sönmez İSGforum Üyesi

6. Sigortalı olmadığını kaza geçirdikten sonra öğrenmiş. Bir insan hiç mi bakmaz acaba sigortam yatıyor mu diye hiç mi merak etmez. Bilmese bile bir bilene de mi sormaz. Hem nasıl oluyor da bir hastahane olayı iş kazası olarak değerlendirmiyor. Birde eğitim ve araştırma hastahanesi olacak. Yuh yani. Her gün medya bas bas bağırıyor iş güvenliği, iş kazası, sigorta diye diye hiç mi okumadı, hiç mi duymadı.
  7. cul_de_sac İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Ben bir İş güvenliği Uzmanı olarak hep destekçinim, Allah'ın izniyle davayı kazanırsında tüm ülkeye örnek bir karar olur.