1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Inşaat işleri risk analizi ve değerlendirmesi(güncel)

Konusu 'Risk Değerlendirmeleri ve Yönetimi' forumundadır ve Dilek Altınok tarafından 11 Eylül 2012 başlatılmıştır.

1. hackalican İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    teşekkürler;)
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 23 Temmuz 2013 ---
    teşekkürler;)
  2. mahmut yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Emeğinize sağlık...Mükemmel bir çalışma olmuş....
  3. güzel bir çalışma.. yalnız bütün işlerde sorumlu kişi İSG Uzmanı olmasını doğru bulmuyorum. Bu şu demek İGU şantiyede bütün gün açık havada işçilerin başında duracak kişi gibi görünüyor. Kazısından betonuna kalıbına bütün işi takip etmek demek sahada güneş altında işçilerin başında vakit geçirmek demek. Biz şantiyelerde bu işi yapan kişiye çavuş diyoruz.:) Görevleri bölseydiniz. İskele kontrolünden tutda kazıda alınması gereken bütün önlemler şantiye şefi veya şantiye mühendislerinin ve bır kısmıda formen ve taşeron yöneticilerin işidir. adamlar zaten sahada önlem ve tedbirlerle görevli kişiler de onlar. bu şantiyede bir kaza olsa direk iş güvenliği uzmanı sorumlu, başka sorumlu yok.. ??
  4. Recep Tayyip Taşdelen İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bir eksiklik fark ettim alınan önlemler sonrası risk şiddeti değişimi belirtilmemiş. Çalışmanız güzel teşekkür ederim.
  5. sedat şimşek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    76661
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    benim anlamadığım bu risk analizi kime ait şuan her yerde bulunan tek risk analizi olup her kez bana ait diyor....sahibini bulsam bi kaç sorum olacak
  6. A.Sait Külekçi İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    46434
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    :)))))))))
    kesinlikle haklısın
    bana da bir osgb verdi bu analizi
    hemde metro inşaatı risk analizi diyerek
    ama yapanın eline sağlık
  7. İbrahim Zeybek İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    86660
    Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    emeğiniz ve paylaşımınız için teşekkürler. referans olarak alacabileceğim analizlerin yanına ekledim, tekrar teşekkürler :)
    çalıştığım yere istifamı verdim ve ayrıldım, pazartesi (10.03.14) bir osgb de işe başlıyorum. geleceğe yönelik çok umutluyum..
    önümüzde ki zamanlarda forumda daha aktif olacağımı düşünüyorum

saygılar
  8. Ela Abak İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    18812
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Çiçek Yapı
    Nasıl dua ediyorum size şuan :)
  9. hüseyindoğan İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    99800
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Özyaman OSGB
    teşekkür ederim güzel bir çalışma olmuş. ayrıca çok cesursunuz neredeyse bütün sorumluluğu siz üstlenmişsiniz :) işin şakası bu bence kendinizi bu kadar sorumluluk altına sokmayın şantiye şefi inşaat müh. çavuşlar, işveren varken sorumlu olmayın
  10. Serkan Samsa İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Samsa İş Güvenliği
    Dilek Hanım elleriniz dert görmesin teşekkürler..

Erkan Bey revize edecekti revize edilmiş halini de yayınlayabilir misiniz ? şimdiden çok teşekkürler
  11. serdal vural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    dilek hanım öncelikle elinize emeğinize sağlık çok güzel olmuş.fakat bişey sormak istiyorum.öncelik sırası sütunu ile ne kastediyorsunuz tam anlayamadım.
  12. nafiz çekmeceli İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    54460
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    iş güvenliği uzmanının görevi tespit ve önerilerde bulunmaktır. İşveren bunları ya yapar yada yapmaz
    Bunların takibini de tabi ki uzman yapar ve tespit ve öneri defterine eksikliklerin giderilmediğini yazar.
    Ölümlü bir iş kazası olduğunda savcı sizden belgeleri isteyecektir. Siz neredeyse herşeyi uzmana yüklemişsiniz
    Tabiki önce uzman gözaltına alınacaktır. Soruyorum size ayda 1 yada 2 saat çalışmayla analizde sıraladığınız hangi şeyi kontrol edebileceksiniz.
  13. zeynel İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Çok güzel olmuş fakat neden bütün yapılacak işlerde İSG Uzmanı hep sorumlu anlayamadım. Asıl o işleri yapacaklar sorumlu yazılsa daha iyi olur bence
  14. Mehmet Fırat Yıldırım İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Aksiyonun sorumlusu asla uzman değildir; sorumlu işveren ya da vekilidir. Skorlamalar yanlış. Bu analiz 2012 de yapılmış, acemilik dönemi, eminim ki Dilek Hanım şu an bu analizi beğenmeyecektir.
  15. Turan TAŞKIN İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    98715
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    ALPERYAPI ( Henüz kurulmadı - kurulma aşamasında... )
    Oldukça güzel olmuş. Eleştirmek için değil ama, bir iki resim eklense de güzelliğine güzellik katardı. Elinize sağlık...