1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Inşaat projelerinde acil durum ekipleri

Konusu 'Acil Durum Faaliyetleri' forumundadır ve Ayten OLGUN tarafından 23 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. Ayten OLGUN İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  43382
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  İnşaat projelerinde asıl işveren 3 , 4 kişi iken, inşaatın yapım aşamalarına göre sürekli değişen taşeron firmaları mevcut. Bir taşeron geliyor diğeri gidiyor. Bu durumda acil durum ekibini nasıl oluşturacağım ya da ilkyardımcıları nasıl seçeceğim.Seçtik diyelim,eğitimleri, kursları her değişiklikte yenilemem gerekecek. Fikri olan ya da aynı durumu yaşayan arkadaşlardan yardım bekliyorum.
 2. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  aynı sıkıntılar hepimizde var..10 kişiye kadar 1 kişi seç,o kişi ilkyardım sertifikalı ve destek elemanı olsun ve de firmanın formen yada ustabaşısı olsun...diğerleri gidici oluyo genelde..yangın tatbikatı mutlaka yap ve inşaatta yangın tüpleride bulundur..acil durum telefon ve planlarını ise pano üzerinde ilan et...
 3. Murat Uğur100 İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  41360
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Serbest
  Deveye sormuşlar boynun niye eğri, o da demiş nerem doğru?
  Bizim mevzuat böyle işte. İnşaata her giren çıkan için 16 saat eğitim vs. Mevcut yasal düzenlemeye uymanız hemen hemen imkansız.
  Benim beceriksiz çalışma bakanlığım....
 4. yangın tatbikatında ne yakıyoruz, sağdan soldan bulunan tahta yerine hazır satılan bu iş için yapılan malzeme var mı yada iftaiye yaparken ne yakıyor
 5. Katı yangından ise sıvı yangın çıkarmanızda fayda var. Yangın tavası içine su koyarak üzerine benzin, mazot,yağ...vb ilave ederek yangın çıkarın :)
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 18 Mart 2015 ---
  Acil durum planı içeriğine ekipleri yazarken firma ünvanı ve personelin firmadaki görevi yazılıp, ayrıca bir panoda isim soyisim...vb detay verilebilir. Acil durum planını revize etmeye gerek kalmadan pano üzerindeki isimler revize edilebilir.
 6. hehhee bi an gerçek diyosunuz sandım
 7. hepsi gerçekti şaka yapmadım.