1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Inşaat sektöründe çalışıpta hapse giren uzmanlar biliyormusunuz?

Konusu 'Kariyer Bilgi ve İpuçları' forumundadır ve akınoz1 tarafından 4 Mart 2014 başlatılmıştır.

1. akınoz1 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Arkaşlar inşaat sektöründe çalışıp hapse giren uzmanlar ne kadar hapis cezası alıyorlar? Bu sektörde yeniyim ve biraz korktum
  2. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Eğer yeniyseniz şu kelimeyi çok duyacaksınız taksirle adam öldürmek ve taksirle adam yaralamak
    taksirle adam yaralamak 5 aydan 2 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır ve bu ceza ertelenebilir ama ikinci bir suçta ilkiyle beraber cezalandırılır
    taksirle adam öldürmek 2 yıldan 5 yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır ve bu ceza ertelenemez
    başka mesleğiniz varsa bence hiiiiç bulaşmayın
  3. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Vallahi işimiz var arkadaşlar... :)

Bu ne bilgi karmaşasıdır anlamadım gitti. Böyle bir şey yok bir iş güvenliği uzmanının görevi ve haliyle sorumluluğu belli, bu sorumluluğu yerine getirirse problem çıkmaz, yok getirmezse kendi payına düşen cezaya boyun eğer.

Olay bu kadar basit, bu hesapla giderseniz memlekette maden mühendisi kalmaz...
  4. Ferit Yılmaz İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    sen bildiğin gibi yap hacı , yaptığın hesabıda bizimle paylaş sonra ok;)
  5. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Kanunlar basit, sade ve net mi sence? Hakimin, yargıtayın o anki ruh hali önemli değil mi sence?
    Mevzuatta seninle ilgili bölümleri harfiyen yerine getirdiğine inanıyor musun mesela?
    Mesela rehberlik görevi biraz soyut bir kavram. Adam rehberlik görevini yerine geyirmedin yada yeteri derecede getirmedin diyemez mi?
  6. Deniz Ural İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Bu yöntemle yola çıkarsan hiçbir yere varamazsın üstad, A sınıfı bir uzmana bu yaklaşımı açıkçası hiç yakıştıramadım. İnşaat işçisi olalım o zaman, akşama kadar yaptığımız iş neyse odur derdimiz, sorumluluk yok problem yok... :) Yükümlülüğümü yerine getirdiysem benim vicdanım rahat eder, sorumluluktan korkan insanın yapacağı iş değil iş güvenliği uzmanlığı, aslında mesele bu kadar basit.
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 5 Mart 2014 ---
    Önce hitap etmesini bileceksin dostum, sen nerden biliyorsun benim müslüman olduğumu da "hacı" diye bana hitap edebiliyorsun ?
    Terbiyesizliğin lüzumu yok...
  7. Deniz Devrim İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Konu vicdanen rahat olmamız yada olmamamız değil. Konu hukuki boyut ki bunun vicdan ile uzaktan yakından ilgisi yoktur. Hukuksal boyutunu konuşacaksak tartışmaya açığım ama unutmaki senin varmak istediğin nokta senin olsun, benim vardığım nokta da benimdir zaten.
  8. Mustafa Yıldırım Etkinlik Grubu

• Etkinlik Grubu
    İl Temsilciliği:
    Nevşehir
    Sertifika Numarası:
    69893
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Somut bilgileri paylassak daha verimli olmazmi arkadaşlar. Mesela benim tanidigim yada duyduğum içerde yatan yada ceza alan uzman yok. Bu yil 5 tane olumlu is kazasi oldu bulunduğum bölgede. Ama ceza alan duyan kesin bilgi paylasirmisiniz.
  9. Erhan Çeliktürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    16620
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Serbest Uzman
    Bu işin hakkını vermeden belgelerini ek gelir olsun diye Osgb'lere ve işverenlere kiralama mantığıyla hareket edecek , sorumlu oldukları işyerlerine uğramayacak uzman arkadaşlar,bunu yapmayın. Bu işin hakkını verin.Günde 174 iş kazası 4 ölümlü 6 işgöremezlikle sonuçlanan iş kazası olan bir ülkede yaşıyoruz. Bu işin günah keçisi değil bu istatistikleri düzeltecek uzmanlar olalım.