1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Inşaatlarda iş güvenliğinde güncel teknoloji ;acs ve rcs sistemleri

Konusu 'İş Ekipmanlarında Emniyet' forumundadır ve Ersin Bozkurt tarafından 21 Ekim 2014 başlatılmıştır.

 1. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
  [​IMG]

  Yüksek katlı yapı projelerinde kullanılan ve yüksek yapılarda çalışanların emniyetli bir şekilde çalışmasını sağlayan ACS ( Otomatik Tırmanır Sistem) ve RCS (Raylı Tırmanır Sistem) güvenli rüzgar panelleri kullanılmaktadır. Kendinden Otomatik Tırmanır Sistem (ACS) şaft kalıbı ile hiçbir vince ihtiyaç duyulmadan 1 seferde tırmandırılarak klasik yapım metoduna göre kaba inşaatta ciddi tasarruf sağlanması planlanmaktadır.Ayrıca RCS-P güvenli rüzgar panelleri ile üst katlardaki döşeme kenarları tamamen kapatılmaktadır. Böylece yüksek katta çalışan saha personelinin düşmesini engellediği gibi yüksek rüzgar hızına karşı da korumaktadır.
  [​IMG]
  RCS raylı tırmanma panelleri ihtiyaca göre vinç ile raylar üzerinde veya vinçten bağımsız hidrolik olarak tırmandırılabilmektedir. RCS tırmanır koruma panelleri ile üst katlardaki döşeme kenarları tamamı ile kapatıldığından yüksek katta çalışan saha personelinin düşmesini engellediği gibi yüksek rüzgar hızına karşı da korumaktadır.
  [​IMG]
  Otomatik Tırmanır Sistem (ACS) şaft kalıbı ile hiçbir vince ihtiyaç duyulmadan kalıp elemanları 3 adet farklı platform ile 1 seferde tırmandırılmakta olup, klasik yapım metoduna göre kaba inşaatta çok ciddi zamandan tasarruf sağlanması planlanmaktadır.
  http://www.salihogluinsaat.com.tr/news.php
  http://www.peri.com.tr/projects.cfm.../reference_ID/2690/referencecategory_ID/6.cfm
  sistemlerle ilgili PERI nin sunumu http://samsun.imo.org.tr/resimler/dosya_ekler/d27ff412e5edabd_ek.pdf?tipi=2&turu=X&sube=23
 2. Ersin Bozkurt Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Sertifika Numarası:
  43934
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Makina mühendisi
 3. ramazan ÇAKI İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  protect screen kullanımında emniyet ağ ı kullanılmayacak mı yoksa bu foto da öyle mi denk geldi?
  istanbuldayım yüksek yapıların içindeyim bu ağ konusunda sanırım firmaların kafası karışık. :)
  yarın öbür gün benimde RCS kullanmam gerekecek ağ konusunda ikilemdeyim yalnız!! aydınlatabilir misiniz beni rica etsem.