1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Inşaatta ölümlü iş kazası sonrası adli ve hukuki süreci hakkında

Konusu 'İş Hukuku ve SGK Uygulamaları' forumundadır ve metin zan tarafından 1 Kasım 2013 başlatılmıştır.

1. Aynur Kayapınar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80755
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kimya Mühendisi
    Bilemiyorum ama kamu davası uzun sürermiş 5 yıl bu tarz bişey daha olmaması gerekirmis
  2. Aynur Kayapınar İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    80755
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Kimya Mühendisi
    İnşallah canınızı sıkmayın ama evraklarınız tam olsun.gerçi inşaatta sürekli eleman değiştiği için biraz zor oluyor ama...sınav kağıdı kkd zimmet tutanağı sertifikası sağlık tetkikleri talimat imzası olsun sorumlu olduğumuz çalışanlarımızın. ..
  3. kübra o İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    AYIN 15 inde firmaya atamam oldu kazazede de ayın 20 sinde işbaşı yapmış. firmadan 23 kişiye eğitim verdim ve sağlık raporlarını aldılar. ama kazazedenin hiçbir şeyi yoktu :l
  4. Emrah06 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    B Sınıfı Uzman
    Kübra hanım ölümlü iş kazası mı oldu , süreç hakkında bilgilendirirseniz sevinirim. Geçmiş olsun.
  5. oğuzhan Torun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Elektrik periyodik kontrollerinin yapılması gerektiğini, 30 mA lik kaçak akım rolesinin panoya takılarak firma elektrik tesisatının elektrik mühendisinin tespit edeceği noksanlıkların tamamlanması sonucunda güvenli hale getirilmesini yazılı olarak istediyseniz bunu mahkemede sunarsanız bir çıkış yolunuz olur aksi durumda kazanın yaşanmaması için hiçbir uyarı yapmadıysanız maalesef ceza alırsınız o da büyük ihtimalle aynı duruma düşmeme şartı ile 5 yıl ertelenir ve mesleği yapmanız zorlaşır .Geçmiş olsun.
  6. kübra o İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    çok şükür kazazedenin durumu şu an iyi ve hastane kalp krizi yazmış raporuna. elektrik çarpması değilmiş.

oğuzhan torun bey cevabınız için teşekkür ederim. risk analizinde detaylıca elektrikle ilgili tehlikelerden bahsetmiştim. raporda yazdım verdim işveren imzaladı sonra yırttı attı :l