1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Inşaatta sepetten kafasına kalas düşen işçi öldü

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Erkan Dündar tarafından 8 Ekim 2013 başlatılmıştır.

 1. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Malatya’nın Battalgazi ilçesinde başına kalas düşen 25 yaşındaki işçi hayatını kaybetti.​


  Olay ilçenin Alacakapı mahallesinde meydana geldi. Bir apartmanın inşaatında çalışan 25 yaşındaki Reşat İsgi, iddiaya göre, tuğla dolu sepeti makara ile yukarı çıkartmaya çalışırken, o esnada tuğla sepetinin inşaata takılması sonucunda, makaranın bağlı bulunduğu kalasın başına düşmesi sonucunda yaralandığı bildirildi.​

  Ambulans ile Malatya Devlet Hastanesi’ne kaldırılan Reşat İsgi, yoğun bakımda tutulurken hayatını kaybetti.​

  Olayla ilgili soruşturma sürüyor.​

  Ekli Dosyalar:

  • haber.jpg
   haber.jpg
   Dosya Boyutu:
   27,6 KB
   Görüntüleme:
   10.200
 2. Taner Yılmaz Etkinlik Grubu

  • Etkinlik Grubu
  İl Temsilciliği:
  Afyon
  Sertifika Numarası:
  57660
  Uzmanlık Sınıfı:
  A Sınıfı Uzman
  Allah rahmet eylesin, üzüldüm, 3 kuruş için gencecik insan gidiyor. azıcık dikkat azıcık isg hayat kurtaracak
 3. Erdem Baskın Forum Yöneticisi

  • Forum Yöneticisi
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  OSGB
  Allah rahmet eylesin
  kalasa makaramı bağlanır niye kimse bunu görmüyor
  ustasıda çırağıda birazcık dikkat neleri kazandırır bize
 4. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman

  Azıcık isg mi hayatını kurtaracak yoksa kendisini azıcık düşünmesi mi ? Habeş maymunu gibi çalışırsan olacağı budur. Almanlarla çalışırken adamlar bana " Neden bu kadar çok çalışıyorsunuz " diye sorardı, anlayamıyorlar neden ve nasıl böyle çalıştığımızı. Baret, çift lanyard, şok emici, yoyo falan versek kullanır mıydı acaba ?
 5. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  Tesbit ve cevap çok leziz ve keyf verdi..ödülde benden.. gold-badge-with-red-ribbon_small.jpg
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 9 Ekim 2013 ---
  geçenlerde firmamda bu hususu misal vererek çalışma esnasında anlatmıştım çalışan arkadaşara,sepetin yanlarının kapatılması hususunu ve gırgır vinçle çekilirken altında beklememelerini söylemiştim.yukardaki feci kaza her inşaatta insan başına gelebilecek bir risk ve sonuçtur.
 6. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman

  Şefim, sizde konuya hakimsinizdir illaki ama yinede söylemekte fayda var, sepette yapılan yada kısaca suspended scaffolding lerde çalışmalarda yerden çalışacağı yüksekliğe kadar sepetteki her bir çalışan için bağımsız dikey can halatları olması lazım. Daha bir çok detay var tabiki, hem sepet, hem rüzgar ve yükseklik için.

  Eğitimle davranış değişikliği oluşturmadan yapılan her çalışma riskli olacaktır. Her ne kadar uygun kişisel koruyucu donanım sağlansa da.
 7. Erkan Dündar İSGforum Üyesi

  • Site Yöneticisi
  İl Temsilciliği:
  Trabzon
  Sertifika Numarası:
  47086
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  çok güzel bir yapı işleri yönemeliği hazırlnmış 3-4 defa çevirip çevirip okudum..genelinde yüksekte çalışma kavramı kişinin yaralanmasına sebebiyet verecek derecede ise yüksekte çalışmaya sokmuş ve toplu koruma yöntemlerinin ilk olarak uygulanmasını şart koşmuş.
 8. A. Onur Sevinç Çeviri Grubu

  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman

  Evet yönetmelik tatmin edici, yüksekte çalışmayla ilgili güzel maddeler eklenilmiş. Fakat maddelerin olması uygulama olacağı anlamına gelmiyor. Sadece olası kazalanma durumunda tabi olanacak maddeler mevcut. Böyle yapman gerekiyordu böyle yaptın, seni bu maddeye göre yargılıyorum demek için yazmışlar. Denetlemeler ve iş veren eğitimi ile daha iyi hale gelecektir herhalde.