1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Ingilizce öğretmenliği mi iş güvenliği uzmanı mı?

Konusu 'Yardım Masası' forumundadır ve inan7602 tarafından 23 Mart 2013 başlatılmıştır.

?

İngilizce öğretmenliği mi iş güvenliği uzmanı mı?

Anketin kapanma tarihi 23 Nisan 2013.
  1. a)ingilizce öğretmenliği

83,3%
  2. b)iş güvenliği uzmanı

16,7%
  1. inan7602 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Makina mühendisi mezunuyum.Mühendislik ingilizce eğitim olduğundan 2002 yılında kamuda ingilizce öğretmeni oldum.İSG kursuna gidiyorum.İSG uzmanlığı için öğretmenlik bırakılır mı?Cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim.
  2. inan7602 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Öğretmenliği sevmiyorum.50-60 kişilik mevcutlar.Alınan ücret düşük.Neredeyse okullardaki memurlar ve hademelerle aynı maaşı alıyoruz.Ve bundan sonra kamuda iş güvencesi kalmayacak.
  3. fatih çelikbilek İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    oy oranları bence cevabı veriyo .....
  4. Ergül Çatalbaş Bölüm Yöneticisi

• Bölüm Yöneticisi
    Sertifika Numarası:
    47072
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    İzmir Büyükşehir Belediyesi
    ikisin birden yap ama özelde :)
  5. Songül Kuvancı İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    zaten kamudada iş güvenliği zorunlu olunca ;kendi bünyesinde uzmanlık sertifikalı olanların çalışma süreleri uygun olanları değerlendirecekler diye biliyorum.buda bir nevi ek gelir olur sizin için.
    ben olsam öğretmenlik derdim.birde inanın her uzman hayal ettiği gibi çalışamıyor,çalışma saatleri uygun düşmeyebiliyor.birde bu durum şehre görede çok değişiyor.bazı şehirlerde iş bulmak çok sıkıntılı olabiliyor ne yazıkki.
  6. inan7602 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    10 yıllık öğretmnim aldığım maaş 1850 tl.Okulda fazla ingilizce öğretmeni olduğu için aldığım ek ders 50 tl.20 yıllık hademe aldığı maaş 1850 tl.İş güvenliği uzmanlığında eğer işini iyi yaparsan iyi para kazanılacağına inanıyorum.Birde mezun olduğunuz bölüme göre fabrikalarda çalışma koşulları geliyor.Bu da kimya fizik ve teknik öğretmenlerin önünde büyük engel.makina mühendisi olduğumdan iş bulmada sorun olmayacağını düşünüyorum.osgb lerde işe başlama 2000 tl başlıyor bu da az değil.
  7. Cnds23 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    ENKA
    ikiside değil, Makine Mühendisi olarak iş aramak en mantıklısı.
  8. ekremucan59 İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 25 Mart 2013 ---
    İsg uzmanlığında saatlik ücretler düşüyor.Şu an 20 tl/saat tir t.dağda.Bunuda değerlendirerek öğretmenliği bırakmayın bence..
  9. Mehmet Aydın_ İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    Uludağ Bilişim Medya Hizmetleri
    Biraz daha sabredin kamuda isg zorunlu olduğunda görevlendirme ile ek kazancınız artacaktır. Kamu içerinden gerçekten büyük açık oluşacağına inanıyorum. Tabii ki bunu kendi içlerinde bir OSGB kurarak halletmezler ise.
  10. Halil İbrahim Pak İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    İNAN BEY SİZE SORUYORUM? HER İSG UZMANININ SADECE KENDİ MEZUNİYETİ İLE İLGİLİ ALANLARDA ÇALIŞACAĞINI NERDEN ÇIKARDINIZ?. ZATEN ORTALIK KARIŞIK BU ARA ,BİR DE İYİCE KARIŞTIRMAYIN....
    NERDEN DUYDUNUZ BÖYLE BİŞEYİ?İSPATLAYIN OZAMAN........
  11. mery İSGforum Üyesi

mesleğinizin ölmemesini istiyorsanız,bırakın.öğretmenlik verimliliğinizi düşürür,yapabileceğiniz onca şey varken...
  12. Egemen Mühürcüoğlu İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    27106
    Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Bir Makine Mühendisi zaten neden ingilizce öğretmenliği yapsın ki?!?!
    Ya da bu saatten sonra Öğretmen zihniyetini benimsemiş birisi nasıl İş Güvenliği Uzmanlığı yapsın. Hem Devlette öğretmenlik yapan birinden bahsediyoruz sanırım...
    Şimdi zaten siz çok tehlikeli Sınıflara bakamıyorsunuz 750 iş günü priminiz yok Mezun olduğun bölüme yönelik düzenleme var ama siz buna uymuyorsunuz ne yazık ki. 10 senelik öğretmen olduğunuzu düşünürsek yaşınızda 33-35 sanırım, fabrikalar, şantiyeler vs. size çok yorucu alışamazsınız. Bir yanlış yapmışsınız Makine Mühendisi olarak çok iyi paralar kazabilecekken İngilizce öğretmeni olmuşsunuz, şimdi de az maaş almaktan yakınıyorsunuz... Ben daha uzman olmadım ama sektörün pek iç açıcı olduğunu da düşünmüyorum maaş olarak, o yüzden Öğretmenler Odasında rahat rahat çay içip öğretmenlerle takılmak ve yetişen yeni öğrencilere bişiyler katmak varken, bir iş kazası sonucu hapse girme riskini almak neden?. Ben sizin Konumunuzda olsam yerimden hiç oynamam.
    Fikir sormuşsunuz söyledim.
  13. seniso İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    şu an herkes devlete girme peşinde siz çıkmaya çalışıyorsunuz. bir kere işiniz garanti çıkma atılma riski yok. hapse atılma riski yok. ayrıca o kadar tatili olan başka bir işte yok öğretmenliği bırakırsanız çok pişman olursunuz benden söylemesi.
  14. Hakan COŞKUN İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    tamamen katılıyorum..
  15. Resul Akdeniz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    45622
    Uzmanlık Sınıfı:
    A Sınıfı Uzman
    Firma / Kurum:
    Gediz Madencilik A.Ş
    Öğretmenlikte gelir sabittir ne artar ne eksilir.Özel sektörde çoğu kez insan kendi maaşını belirler ama bu o kadar da kolay değildir.Çünkü ne olsa bir patronla çalışacaksın patron iş ister verim ister sonuç ister.En iyisini yapsan ağzınla kuş tutsan: görevin zaten yapacaksın der,ama yanılıp hata yaparsan hesap verirsin yada veremezsin, ayrıca uzmanlık denilen şey patronlara her zaman yük görünecek.Çoğu uzmanı kene gibi görecek(görüyor!). Ayrıca sürekli değişen mevzuata güvenerek uzmanlığı, mecbur olmadığın halde tercih etmek çok yanlış olur.Eski mevzuata güvenerek işini bırakan eski A sınıfı uzmanların durumuna,yaşadıklarına bakarsan daha iyi anlarsın.Acele etmek hata yaptırabilir.Öte yandan insan sevdiği işi yaparsa mutlu olabilir.Zor bir seçim olacak Allah yardım etsin.Burada herkes fikrini söyler ama kimse net olarak şunu yap diyemez.Karar senin.İnşallah hayırlısı olur.