1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .
 2. ISGForum Geliştiricileri - Haberler
  Paylaştığınız güncel haberlerin ana sayfa (portal) slideshow'da çıkmasını istiyorsanız, yüklediğiniz resmin ismi haber olmalı, uzantısı ise jpg olmalıdır. Örnek için ana sayfada ki haberleri inceleyebilirsiniz. Bunu uyguladığınız zaman haberleriniz ana sayfamızda otomatik olarak gösterilecektir.

Ingilterede bir banka stajyeri çok çalışmaktan öldü

Konusu 'Kaza ve Olay Haberleri' forumundadır ve Sevecen Günel tarafından 22 Ağustos 2013 başlatılmıştır.

 1. Sevecen Günel Bölüm Yöneticisi

  • Bölüm Yöneticisi
  • Çeviri Grubu
  Uzmanlık Sınıfı:
  B Sınıfı Uzman
  İngiltere’deki bir yatırım bankasında staj yapan Alman genç Londra’daki evinde ölü bulundu. Ölümün arkasında ise ürkütücü bir iddia yatıyor: Sabah 6’ya kadar sarkan mesai saatleri.
  İngiltere’de bir yatırım bankasında staj yapan Moritz Erhardt isimli genç Londra’da kiraladığı öğrenci evinde ölü bulundu. Gencin ölümünün arkasında vahim bir iddia yattığı ortaya çıktı. Erhardt’ın 3 gün boyunca sabah 6’ya kadar uzanan mesai saatleri süresince çalıştırıldığı öne sürüldü.
  Bankadan yapılan açıklamada ise iddialar hakkında herhangi bir cevap yer almadı. Moritz Erhardt’ın ölüm haberiyle derin bir şok ve üzüntü yaşadıkları duyuran banka, Erhardt’ın mesai arkadaşları arasında oldukça popüler olduğunu ve Alman gencin bankanın en çalışkan isimlerinden biri olduğu belirtildi.
  Haftada ortalama 110 saat
  Daily Mail’in haberine göre, Erhardt gibi yatırım bankalarında staj yapan başka öğrencilerin uzun çalışma saatleri hakkında söyledikleri, Alman gencin ölümünün ardındaki iddiaları kuvvetlendiriyor.
  2011 yılında London Evening Standard gazetesine konuşan stajyerlerden biri: “Sizden kaç saat çalışmanız isteniyorsa o kadar çalışıyorsunuz” sözleriyle, haftada minimum 100 saat çalıştırıldıklarını, haftalık ortalama mesai süresinin ise 110 saat olduğunu kaydetti.
  Aynı gazeteye konuşan bir başka stajyer ise, kendisi dahil pek çok arkadaşının bazı sabahlar saat 7’de evlerine ulaştığını, duş alıp üzerlerini değiştirdikten sonra eve geldikleri taksiyle işe geri döndüklerini ifade etti.
  http://haber.sol.org.tr/dunyadan/genc-stajyer-cok-calismaktan-oldu-haberi-78353
 2. Burak TUNÇ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  Firma / Kurum:
  Oyak Bolu Çimento San. A.Ş.
  Aynı gazeteye konuşan bir başka stajyer ise, kendisi dahil pek çok arkadaşının bazı sabahlar saat 7’de evlerine ulaştığını, duş alıp üzerlerini değiştirdikten sonra eve geldikleri taksiyle işe geri döndüklerini ifade etti.

  tıbben imkansız insan belli bi saatten sonra yorgun düşer düştüğü yerdede uyur.