1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
  İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Insanları kkd kullanımında ikna için söylenebilecek etkili cümleler..

Konusu 'Öneriler ve Şikayetler' forumundadır ve Fatma Kocaer tarafından 8 Nisan 2014 başlatılmıştır.

 1. perdeler İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  67429
  Uzmanlık Sınıfı:
  Diğer Belge
  Firma / Kurum:
  Sentez Denetim Osgb
  Ne söylerseniz söyleyin güvenlik kültürünün olmadığı toplumlarda çalışanlarında kişisel koruyucuları kullanmamak ta ki manasız inadını kıramıyorsunuz. Ancak ilgili firmanın idari yaptırımları sıfır tolerans ile uygulaması dışında. iş verenin bu konuda kesin irade göstermesi gerekiyor. gerekirse işten çıkarmakta dahil olmak üzere üçüncü tutanakta iş akdi feshederse işte o zaman yol alınabilir. işveren çalışacak personel bulamam kaygısıyla pek işten çıkartmaya yanaşmıyor. birde işten çıkartacağı personel için vicdani muhasebesine yenik düşenler var tabi.. benim şahsi kanaatim ve mesleki tecrübem bana diyor ki bu işte birinci etmen işverenin iradesidir.
 2. Hasan_YILDIZ İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  142074
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  PATRON,İŞVEREN NE ZAMAN Kİ ÇALIŞANI İÇİN EĞİTİMLİ,BİLGİLİ,KALİTELİ VE MUTLU OLACAĞI BİR ORTAM HAZIRLAMAYI DÜŞÜNÜRSE ; O ZAMAN İŞ KAZALARI SON BULMAYA ADAYDIR. ***
 3. RASIM BAŞ İSGforum Üyesi

  Uzmanlık Sınıfı:
  Uzman Adayı
  iş kanunu madde 25 h ,ı bentlerine göre çıkış işlemlerine geçeceksin. bu kadar basit
 4. İSG AYDINOĞLU İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  13875
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  İnsan ailesinin ve kendisinin mutluluğu için çalışır.sana bir şey olursahem kendin hemde ailen üzülür.bunun iyi yanı yok diyoruz
  --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 27 Ekim 2017 ---
  KKD kullanmayan çalışan için direkmen çelışanlamı muhatap olmaklazım,yoksa formeniylemi muhatap olmak lazım.bu işçiyi uyarın diye
 5. Okan Bostan İSGforum Üyesi

  Sertifika Numarası:
  116746
  Uzmanlık Sınıfı:
  C Sınıfı Uzman
  Firma / Kurum:
  Haldız İnşaat
  Ben şantiyede çalıştığım için genellikle bareti olmayan personele denk geliyorum. Baret nerede d,ye sorduğumda "Çalıştığım yerde duruyor. Küçük bir işim var, tuvalete gidiyorum, yemeğe gidiyorum, paydos ettim." gibi manasız cevaplar alıyorum. "Baretin orayı mı bekliyor?" diye sorunca da kimisi afallıyor. Kimisi de çirkefleşip bana ya diğerlerini örnek gösteriyor ya da şantiyedeki yemekhane, kamp yeri vb. sıkıntılarını (ki % 90'ı kendilerinden kaynaklı) söylüyorlar.

  Eğitimlerde gelecek vurgusu yapıyorum ve yaşanmış kazalardan örnekler veriyorum. Onlara sorumluluklarını ve bunlardan kaçamayacaklarını anlatıyorum.

  Yaptırım kısmında ise bazen uyarı bazen ceza yazıyorum. Muhakkak taşeron yetkilisine veya formenine anlatıyorum. Ama sonuç ne derseniz kocaman bir "0".