1. İSGForum'a Hoş Geldiniz..
    İSGForum gerçek hayatta 'İş Güvenliği ve Çevre' adına yaşadığınız her şeyi olduğu gibi burada paylaşmanızı, kişilerle iletişim kurmanızı sağlar. Fotoğraf albümü, durum güncelleme, yorum, konu, mesaj vb. şeyleri istediğiniz herkese paylaşabilirsiniz. Üniversite arkadaşlarınızı bulabilir, onları takip edebilir ve onlarla iletişim kurabilirsiniz. Duvarlarına yazarak yorum formatında sohbet edebilirsiniz. İSGForum ile ortamınızı kurabilir, kişilerle fikir - bilgi alışverişi yapabilir ve etkinlikler düzenleyebilirsiniz. İSGForum'un tüm hizmetleri kuruluşundan beri ücretsizdir ve ücretsiz olarak kalacaktır. Daha fazla bilgi için site turumuza katılmak ister misiniz? O zaman buraya tıklayınız :) Giriş yapmak ya da kayıt olmak için .

Iptal edilen sorular.........18 mayıs 2013...hadi bakalım....

Konusu 'Resmi Sınav Soru ve Cevapları' forumundadır ve umitclick tarafından 3 Haziran 2013 başlatılmıştır.

1. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    esasında aklımdan geçmiyor degil:D
  2. Kemal Ev İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    Firma / Kurum:
    EMK
    --- Tekrar yazılan mesaj birleştirildi, 6 Haziran 2013 ---
    " Bu düzeyde bir polemiğe girmeyeceğim. Hele ki ismini bile bilmediğim " x " biriyle asla... Keşke sayfaya alıntılarla gelmek yerine , yazabileceğin birkaç kelime ve " sen " olduğun bir açılımla gelebilseydin x kişi " . Kemal EV
  3. Sercan Öztürk İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    32659
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Demek istediğimiz CE sorusu vardı bide emniyet kemeri ile ilgili soru vardı o sorular neden iptal edilmemiş yoksa kafalarına göre gelen itiraza 5 tanesini iptal edelim mi dediler diye düşünmüyorum değilim.Bakalım hakkımızda hayırlısı olsun
  4. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Seni muhatap almadığım bir yazıda , senin cevap yazman hazımsızlıktır.
    Sırf sataşmak , alay geçmek , basit düşünmek , gülüyorum sadece......

Sen benim muhatabım değildin.Tevafuk kelimesi kullandığım için bana cevap yazmışsın

Bende sana cevap yazdım .

Sana bu ülkede ana dil nedir diyenmi soranmı oldu ?

Her dilde cevap yazabilirim ,dikdacı bir mantıkla şu dili kullanacaksın diye kimseyi zorlayamassın.

Tevafuk kelimesinin türkçe karşılığı YOK.....DAHA TÜRETEMEDİLER.....

Haksız olduğun bir konuda polemiğe girmeni de tavsiye etmem.
  5. mete şahin İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    bakın mesela bence böyle bir tartışmaya hiç gerek yok.tevaffuk aslında çok net halk arasındada kullanılan arapça bir kelime nasılki dilimizde ingilizce fransızca farsça kelimeler varsaki yerleşmiştir bu kelimeler arapçada kelimeler kullanıyoruz..bence arkadaşımız espri mahiyetinde tevafuga bir çıkış yaptı ama sosyal medyanın kötü tarafı anlaşılamıyor tepki ve bir anda büyük tartışmaya dönüşüyor..bence bu konuda büyük bir tartışmaya gerek yok iki arkadaşımızıda forum olarak bağrımıza basabiliriz:)
  6. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    Arkadaşlar konuyu uzatmayın artık.. Sorulara dönelim lütfen..

CE sorusunun iptaline bende kesin gözüyle bakıyordum ama neden iptal etmediler şaşırdım doğrusu..
  7. bendeşaşırdım ve yıkıldım:(
  8. Muhammed Ali Forum Yöneticisi

• Forum Yöneticisi
    • Eğitim Grubu
    Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman

Bende şaşırdım.
    Çünkü Lüks sorusunu beklemiyordum.
    Başvuru sayısını dikkate almış olabilirlermi ki ?

misal veriyorum.
    EN çok daire testere 1000 küsür kişi
    İSG yönetim sistemi sorusu 800 küsür kişi
  9. bencede bu şekilde olabilir, evet! o lüks sorusuda var iptallerde zaten 1 tanesi işime yaradı ama inş hak eden herkes geçer.:)
  10. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    bence birileri toplu dava için önayak olmalı...yokmu öyle bi cevahir kız veya cengaver adam :D...
  11. Burcu Onat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Lüks sorusunu geçen yılların birinde iptal etmişler.Sonra o iptali beğenmeyip tekrar iptal etmek için bir daha sormuşlar:)Tarih tekerrürden ibarettir!!
  12. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Burcu Hanım ama o soruda ışık şiddeti sorulmuştu ve cevap olarak luks verilmişti ve doğru cvp olan mum yada candela şıklarda olmadığı için iptal edilmişti.Ama bu sınavda aydınlatma şiddetini sordular ve cvp lukstur.Hala neden iptal edildiğini anlamış değilim.Bidaha da soracaklarını hiç sanmıyorum :)
  13. Burcu Onat İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Teşekkür ederim,o ayrıntıya dikkat etmedim ama ben de lüksü işaretlemiştim.Sorunun kaybedeni kazanı olmadı.Ama hala tarih tekerrürden ibaret sözünün arkasındayım:)
  14. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Rica ediyorum çok haklısınız zaten ;)
  15. umitclick İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    xon bi hafta heyacan dorukta
  16. Fatih Yavuz İSGforum Üyesi

Sertifika Numarası:
    38627
    Uzmanlık Sınıfı:
    Diğer Belge
    Firma / Kurum:
    Medikal
    Hayır olurda 69 la kalırsam diye korkuyorum :)) 60 la kalsam o kadar zoruma gitmez yani.. İnşallah geçeriz..
  17. Saadet Kurşun İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    ben iptal edilen bir sorunun tekrar sorulmasını tarihin tekerründe ibaret oldugu kanısında degilim. soruları hazırlayan komisyonun bu kadar tecrubesız olabilecegini de dusunmuyorum aklıma getirmek istemiyorum ama sanki para kokusu almıslar... heralde itiraz eden çok olur diye yoksa bu gerçekten buyuk bir hata...eger bu hata kpss sınavında yasansaydı eminim yer yerinden oynardı
  18. d.baştog İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı
    beklemek..
    sınav sonucunu beklerken iş yerinin isg uzmanı araması,teklifler alması ....zaman geçmek bilmiyor..
    umutlanıyorsun ya tamam artık kasma geçtin sınavdan diyorsun ama bazen korkuyorsun ya olumsuz sonuç gelir diye..
    nasıl bir araftır..
    ALLAH ım yardım et bize..
  19. Çağlar Karabıyık İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    Uzman Adayı

aynı psikolojiyi bende yaşıyorum zor zor :D
  20. Çağla Şekerci İSGforum Üyesi

Uzmanlık Sınıfı:
    C Sınıfı Uzman
    Geçtiğini düşünüyosun içindeki aceba mı? hiç bitmiyor.Oh be diyemiyosun.Gelsin artık ayın 12 si